مقابله گوگل با فیشینگ کووید ۱۹ با مسدود کردن ۱۸ میلیون پیام

مقابله گوگل با فیشینگ کووید ۱۹ با مسدود کردن ۱۸ میلیون پیام

گوگل امروز به طور رسمی اعلام کرده است تابحال حدود ۲۴۰ میلیون پیام الکترونیکی مربوط به کووید ۱۹ را که برای ایجاد ترس و ارائه برخی از اطلاعات نامناسب برای کاربران بود را لغو کرده است و در این هفته اخیر حدود ۱۸ میلیون پیام مربوط به کووید ۱۹ را مسدود کرده است.

مدیر محصولات گوگل اعلام کرده است، برخی از سازمان ها و افراد قصد ایجاد ترس عمومی در مردم را دارند و بخاطر همین شروع به ارسال برخی از پیام الکترونیکی غیر مناسب نسبت به بیماری کرونا را ارسال می کنند تا ذهن مردم را از واقعیت منحرف کنند.

همچنین این فرد اعلام کرده است این پیام های ارسالی دارای بدافزار های مخربی می باشند که بعد از اجرا کردن بر روی سیستم های مختلف شروع به از بین بردن اطلاعات داخلی آنها می کند که برای تمامی کاربران مناسب نمی باشد و عنوان کرده است چنین پیام هایی را حذف کنند.

مقابله گوگل با فیشینگ کووید ۱۹ باعث شده است تا مدیر اصلی گوگل این وارد عمل شود و شروع به رسیدگی این ماجرا بکند، گوگل به طور رسمی اعلام کرده است اگر این شرایط از وضعیت کنترل خارج شود این شرکت مجبور به واگذاری منبع پیام های ارسالی به مراکز بالاتر و قانونی خواهد شد.

نام هایی مانند پلیس فدرال و FBI از ارگان هایی نامبرده می شود که قرار است گوگل آدرس ارسال کننده پیام ها را واگذار کند و این قضیه را به سمت مراجع قانونی می برد که یک قضیه دیگر برای شرکت گوگل به وجود خواهد آورد که می تواند باعث ایجاد یک دردسر جدید برای این شرکت محسوب شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

مقابله گوگل با فیشینگ کووید 19 با مسدود کردن 18 میلیون پیام

مقابله گوگل با فیشینگ کووید ۱۹

خبر خوب درمورد این قضیه وجود هوش مصنوعی می باشد که باعث می شود تا حدود ۹۹ درصد از ایمیل های اسپم و فیشینگ قبل از رسیدن به دست کاربران از بین می رود، اما این سیستم در حال حاضر به طور کامل خوب عمل نمی کند و حدود ۱۸ میلیون پیام منتشر شده است.

هکرها نیز برای دور زدن در بخش های مختلف شروع به ایجاد برخی از نقاط جیمیل می کنند که باعث می شود تا برخی از نفوذ های مختلف به وجود بیاید که باید منتظر بمانیم و ببینیم که مهندسان و مختصصان گوگل برای مقابله با هکر ها چگونه خواهد بود.

گوگل برای اینکه امنیت جیمیل ها بیش از حد شود به کاربران توصیه می کند تا از بارگیری فایل هایی که دارای برخی از پیام های مشکوک می باشند بر روی رایانه های شخصی خود خودداری کنند که می تواند حامل فایل های مخرب برای از بین اطلاعات کاربر و هک شدن کاربر شود.

همچنین این شرکت اعلام کرده است به URL های خود توجه کنند، چون هکرها با ایجاد دامنه های مشابه و دریافت اطلاعات کاربران می توانند به حساب های شخصی آنها دسترسی داشته باشند و در کل تمامی اطلاعات کاربران را به دست می آورند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع pcmag

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر