ممنوعیت استفاده از تیک تاک در ارتش دریایی آمریکا

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در ارتش دریایی آمریکا

نرم افزار تیک تاک که یکی از برترین نرم افزار های سرگرمی و ویدویی در دنیا می باشد و دارای طرفداران زیادی از سراسر دنیا دارد، این نرم افزار توسط چینی ها توسعه و ساخته شده است و دومین اپلیکیشین پر دانلود بعد از اینستاگرام می باشد.

نیروی دریایی آمریکا که یکی از بزرگترین ارتش های دنیا می باشد و البته قدرتمندترین ارتش دنیا و خطرناک ترین ارتش دنیا همین نیروی دریایی آمریکا می باشد که تمامی عملیات های خود را بدون شکست پشت سرگذاشته اند، با اپلیکیشین تیک تاک وارد مداجله شده است.

به گفته سخنگوی این نیروی دریایی هیچ یک از کارکنان و نظامیان این ارتش حق استفاده و نصب این اپلیکیشن را ندارند، به گفته رویترز نیروی دریایی آمریکا این اپلیکیشین را یک امنیت سایبری بزرگ علیه ارتش دریایی آمریکا توسط تیک تاک و کشور چین می داند. بخاطر همین باعث شده است تا ممنوعیت استفاده از تیک تاک را برای کارکنان و سربازان خود اعلام کند.

به گفته رویترز کارکنانی که این اپلیکیشین را حذف نکرده باشند گوشی آنها از دسترس خارج خواهد شد و ارتش این کشور به اپلیکیشین تیک تاک شک دارد و گفته می شود اطلاعات کارکنان و برخی از اطلاعات محرمانه این سازمان بزرگ نظامی در حال لو رفتن می باشد.

بعد از منتشر شدن خبر ممنوعیت تیک تاک بین نظامیان نیروی دریایی، هیچ یک از طرف های این ماجرا یعنی تیک تاک و نیروی دریایی هیچ واکنش خاصی نشان نداده اند و هنوز هیچ یک خبر هایی در این باره رسانه ای نکرده اند و باید منتظر ماند و دید که واکنش هر دو طرف به این موضوع امنیت سایبری چگونه خواهد بود.

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در ارتش دریایی آمریکا

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

ممنوعیت استفاده از تیک تاک:خطری جدی برای ارتش آمریکا

بعد از رسانه ای شدن این خبر اولین ارگانی که واکنش نشان داد سازمان پنتاگون آمریکا بود، سخنگوی این سازمان با اشاره به پرداختن به تهدید های موجود و خطر های نوظهور از ارتش نیروی دریایی ایالات متحده حمایت کرد و حرکت این ارتش را یک حرکت هوشمندانه نامید.

سخنگوی پنتاگون با اشاره با وجود داشتن دفتر مرکزی این نرم افزار در چین ابراز نگرانی کرده است و بیان کرده است وجود این شرکت در کشور چین می تواند یک زنگ خطر بزرگ در بخش امنیت سایبری برای ایالات متحده باشد و اتفاقات بدی را برای این کشور رقم بزند.

کریستوفر اشلی فورد رئیس وزارت خارجه آمریکا در این باره گفته است: احتمالات زیادی وجود دارد که این شرکت با دولت چین همکاری هایی داشته باشد و گفته می شود تمام اطلاعات کاربران این نرم افزار دست دولت چین قرار داده می شود و این یعنی خطر سایبری. به همین دلیل ممنوعیت استفاده از تیک تاک در بین نظامیان آمریکایی رخ داده است.

شرکت تیک تاک نیز ماه ها پیش اعلام کرده بود که با دولت چین همکاری ندارد و تمامی اطلاعات کاربران این اپلیکیشین در صحت کامل در سرور هایی قدرتمند و با امنیت بالایی نگهداری می شوند، همچنین ماه گذشته سناتور چاک شومر اعلام کرده بود استفاده از این اپلیکیشین در کشور ایالات متحده ممنوع اعلام شود که در مجلس سنای آمریکا پذیرفته نشده بود.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که جنگ های سایبری و اقتصادی بین آمریکا و چین تا کی ادامه دار خواهد بود و این دو کشور بعد از چند مدتی از این جنگ دست خواهند کشید و به نوعی پایان این جنگ سرد به پایان خواهد رسید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر