موشک Blue Origin جدید در راه ساخت می باشد

موشک Blue Origin جدید در راه ساخت می باشد

شرکت فضایی Blue Origin در تلاش بوده است تا گردشگران زیادی را به فضا ببرد و راکت جدید خود یعنی New Shepard را برای این کار در نظر گرفته بود و گفته می شود این شرکت که زیر مجموعه آمازون محسوب می شود به این مقام دست یابد.

جف بزوس و آمازون توانایی این را نداشتند که با موشک قبلی خود بتوانند این صنعت گردشگری را راه اندازی کنند و بتوانند برای خود یک درآمدزایی نوین را راه اندازی کنند و بتوانند از آن راه نیز به درآمدزایی برسند، اما این راه جواب نداد و پاسخ مثبتی دریافت نشد.

موشک جدید این شرکت یعنی New Glenn قرار است این کار را انجام دهد و در تست های اولیه خود می باشد و تصاویری نیز از آزمایش های اولیه بر روی این موشک قرار گرفته است، این موشک قرار است با موشک های فالکون و اسپیس ایکس رقابت کند.

این سفینه فضایی از زیر مجموعه موشک Blue Origin خواهد بود که در پرتاب اولیه خود به طور موفقیت آمیزی به فضا ارسال شد و بدون هیچ مشکل و ایرادی به زمین بازگشت، همچنین گفته می شود این موشک جدید اندازه بزرگتری نسبت به دیگر موشک های موجود دارد.

این موشک جدید قابلیت های جدید بسیار زیادی نسبت به نسخه های گذشته خود خواهد داشت و گفته می شود توانایی این را دارد که بتواند به نوعی به غیر از انسان و سایل دیگری مانند خودرو و حتی بزرگتر از آنها را جا به جا کند و به عنوان ناو گردشگری فضایی نامگذاری خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

موشک Blue Origin جدید در راه ساخت می باشد

موشک Blue Origin

اگر این موشک جدید این شرکت راه اندازی شود قطعا شاهد بزرگترین موشک موجود بر روی زمین خواهیم بود، اما سوال مهم اینجا این می باشد که قبل از جف بزوس و آمازون شرکت دیگری به این فکر افتاده است و یا در حال ساخت موشک بزرگ بوده است.

جواب بله است، اسپیس ایکس استارشیپ و ناسا در حال ساخت موشک های بزرگ می باشند که قرار است تا مریخ به طور معمول حرکت کنند که تابحال پای هیچ بشری به آن سیاره باز نشده است و باید منتظر ماند و دید که آیا این اتفاق رخ خواهد داد و یا نه.

همچنین جف بزوس اعلام کرده است به دنبال رقابت نیست و قرار هم نیست با شرکتی رقابت کند و قصد دارد تا راه خود را برود و مشتریان خود را به دست بیاورد، هنوز اطلاعات پرتاب و جذب گردشگر برای پرتاب فضایی مشخص نشده است و باید منتظر ماند و دید که آمازون برای این پروژه چگونه عمل خواهد کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر