میکرون شروع به عرضه رم LPDDR5 می کند

میکرون شروع به عرضه رم LPDDR5 می کند

پیشرفت فناوری به این معنی است که تلفن های هوشمند همیشه سریعتر و قدرتمند تر می شوند. آپدیت بعدی بزرگ برای دستگاه های پرچمدار رم LPDDR5 است که میکرون اعلام کرده است که در تولید انبوه و ارسال به مشتریان است. اولین تلفن برای استفاده از تراشه از تراشه های، می ۱۰ شیائومی خواهد بود و همچنین انتظار می رود این حافظه در گلکسی S20 سامسونگ ظاهر شود. چندین سال است که گوشی های پرچمدار ماژول های DRP LPDDR4 یا LPDDR4X را به نمایش می گذارد.

LPDDR5 میکرون، که در بسته بندی های ۶ گیگابایتی، ۸ گیگابایتی و ۱۲ گیگابایتی موجود است، در LPDDR4X با ۵۰ درصد سرعت دسترسی سریع به داده ها و تا ۲۰ درصد راندمان بهتر بهبود می یابد/

میکرون افزود: LPDDR5 دارای سرعت داده ۵.۵ گیگابایتی بر ثانیه و ۶.۵ گیگابایت در ثانیه است. نسبت به ۴ گیگابایت در ثانیه ارائه شده توسط LPDDR4X. این سرعت ها به وظایف هوش مصنوعی و ۵G کمک می کنند، و مانع از این می شوند که تلفن های دارای قدرت ۵G و گلوگاه ها را تجربه کنند. این شرکت همچنین گفت که دستگاه هایی که از این رم استفاده می کنند سرعت پردازش سریعتر و کار با سرعت بیشتری را تجربه می کنند و طول عمر باتری را ۵ تا ۱۰ درصد افزایش می دهند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

میکرون همچنین در بسته های چند تراشه ای که LPDDR5 را با حافظه فلش مبتنی بر UFS برای استفاده در تلفن های هوشمند متوسط و رده بالا جفت می کند، حافظه را اراه می دهد. این موارد در نیمه اول سال در دسترس خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که شیائومی می ۱۰ اولین تلفن هوشمندی باشد که از رم DRP LPDDR5 استفاده می کند. مدیر محصولات Wang Teng Thomas تائید کرد که این نسخه در تمامی نسخه های سری می ۱۰، از استاندارد و بالاتر خواهد بود.

در ماه ژوئیه سال گذشته شنیدیم که سامسونگ نیز رم موبایل LPDDR5 را تولید انبوه می کند و احتمالا در سری های آینده گلکسی S20 به همراه اسنپدراگون ۸۶۵ و UFS 3.0 ظاهر می شود. طبق گفته ها این گوشی ها در نسخه های ۱۲ و ۱۶ گیگابایتی رم عرضه خواهند شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر