نئون آواتار شبیه انسان است ولی نمی تواند مانند انسان رفتار کند

نئون آواتار شبیه انسان است ولی نمی تواند مانند آن رفتار کند

نئون آواتار مانند یک انسان صحبت می کند و با این ویژگی ها هر انسانی را تحت تاثیر قرار می دهد و مثل نماد زنده یک انسان به نظر می رسد، اما نسخه نمایش چوبی و روباتیکی است.

نئون توسط Star Labs سامسونگ به وجود آمده است. یک آزمیشگاه تبلیغاتی که به عنوان یک شرکت مستقل که تحت نظر سامسونگ فعالیت می کند. مدیر عامل شرکت Star Labs Pranav Mistry  در اولین نسخه آزمایشی عمومی صحبت کرده و در مورد جاه طلبی این شرکت برای ایجاد هوش مصنوعی واقعی زندگی صحبت کرد. اساس فناوری نئون Core R3 است که مخفف واقعیت زمان واقعی و پاسخگو است. نئون نخستین بار در دوشنبه شب در CES اعلام و رونمایی شد و پس از آن در اوایل سه شنبه چیز های زیادی از مصاحبه یک به یک که با Mistry اطلاعات زیادی درباره این فناوری جدید سامسونگ فهمیدیم.

به طور خلاصه، نئون به معنای جایگزینی دستیار ها دیجیتالی نظیر آمازون الکسا و Bixby سامسونگ نیست. در این مرحله، ما می خواهیم کمی بیشتر از آنچه که هست، بدانیم. میستری می گوید نئون قرار نیست انسان را جایگزین کند یا به عنوان موتور جستجو عمل کند. در عوض، او قصد دارد تا آوارتار های خود را مانند یک اراده واقعی انسان در یادگیری و پاسخ به تعامل صوتی قرار دهد. آنچه می تواند باشد و چرا وجود دارد هنوز مشخص نیست. آزمایشگاه های شتاره از امکاناتی مانند استفاده از آن به عنوان مربی یوگا، دربان هتل یا بانکدار  ذکر کردند.

در زمان آزمایشی ، میسی توضیح داد که آنها این کار را نشان نمی دهند زیرا آنها آماده فروش آن هستند، اما از این موضوع هیجان زده هستند و می خواهید دیگران را هیجان زده کنید. نئون یک بستر باز است و میستی از جماعت حاضر در آنجا مشارکت کنند.

سامسونگ چند کلیپ اکشن را با نئون اشتراک گذاشته است و در غرفه می توانید آواتار ها را در حال چرخش ببینید. همه آنها حداقل به نظر می رسند. نمایشی واقعی به اندازه جلا نبود، بنابراین آواتار هایی که روی یک حلقه در غرفه نشان داده شده اند به طور واضح در اولویت قرار دارند.

نئون آواتار

سوال و جواب با نئون آواتار

در طول نسخه ی نمایشی، یک نماینده برای فرمان یک نماد نئون از یک تبلت استفاده کرد. آواتار عبارات مختلفی را بیان کرد، داستانی را گفت ابروهای خود را بالا و پایین آورد و موارد دیگر. در عمل قانع کننده بود، اما آواتار نئون بسیار ایستاده و فقط یک فرمان خاص را انجام داد. طبیعی به نظر نمی رسید در مرحله پرسش و پاسخ، پاسخ های نئون احساس کنسرو شده و یه سختی تحویل داده شدند.

نئون می تواند به زبان های مختلف تغییر کند و صدا عین صدای خود انسان به نظر می رسد ، اگر چه به احساس می کنید که به طور عجیبی از بدن جدا شده استو در ابتدا فکر می کردم حتی بخش سوال و جواب نسخه ای نیست. خبرنگار مربوطه هر بار برای چندین نسخه آزمایشی گیر کرده بود و هر بار مجری مراسم سوالات دقیقی را پرسید.

وقتی با نئون هم صحبت می شوید خوب شگفت زده و خوب جواب می داد. پیتزا غذای مورد علاقه آن بود. وقتی ازش پرسیده شد که چرا فوتبال را دوست ندارد، چند ثانیه مکث کرد و کاملا یخ زد همانطور که وقتی فکر می کنید، سپس به خبرنگار گفتکه یک سوز مغز واقعی است. از آن پرسیده شد در زندگی ب چه چیزی در زندگی علاقه دارد و آن گفت که علاقه ای به ین موضوع ندارد. همه پاسخ ها به سوال واقعی متصل نبودند و نمی توانند بر اساس سوال قبلی در مثال فوتبال ایجاد شوند. در همین راستا، این یک مرحله مهم در زیر دستیاران هوشمند مانند الکسا و دستیار گوگل است که هر دو می توانند به صورت فوری به سوالات بسیار زیادی پاسخ دهند.

نئون احساس جاه طلبی می کند، اما بدیهی است که هنوز هم کار زیادی نیاز دارد.برای عادلانه بودن، حتی در بتا نیز وجود ندارد.این برنامه برای اواخر سال جاری،به طور خاص برای نشان دادن تکرار بعدی. میستری همچنین در مورد spectra،مرحله بعدی در موتور Neonصحبت کرد که باعث افزایش هوش و احساسات به آواتار می شود و به گفته وی، آن را یک زمان واقعی بسیار نزدیک به یک انسان واقعی می کند.

در حال حاضر، نسخه نمایش اولیه بیننده ها را با شک و تردید مشغول کرد. نئون در CES بسیار مورد علاقه بود. تیم حاضر در آزمایشگاه Star Labs را با پیشرفت های انجام داده اند و می خواهند به جهانیان نشان دهند هیجان زده هستند. این قابل درک است و نسخه نمایشی خام و ناخوشایند تا حدی طراوت لبه همراه داشت، آیا به جایی می رسد که این نئون سامسونگ هیچ سوالی را بدون جواب نگذارد و به قولی حاضر جواب شود.

مشاهده تمامی اخبار و حواشی نمایشگاه CES 2020

 

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر