یک نوار ۹TB نشان می دهد حافظه دیگری هم می تواند از SSD بهتر باشد .

یک نوار ۹TB نشان می دهد حافظه دیگری هم می تواند از SSD بهتر باشد .

نوار های موسیقی خاطرات گرم و فازی را برای کسانی که در اوایل دهه ۱۹۸۰ متولد شده اند ، به ارمغان می آوردند ، اما نوار های مغناطیسی مدت طولانی است که توسط هر کسی که مایلی به ذخیره داده است ، جایگزین ساحل های براق ، تراشه های سیلیکونی و فضای ذخیره سازی ابر شده شده است .

اما فن آوری هنوز مرده است . می توانید نوار های ارزان قیمت LTO-7 را بخرید و پس از بازگشت به M8 ، مانند نوار Quantum LTO-7 با مبلغ ۵۷.۷۷ دلار ، می توانید ۹TB ذخیره سازی بومی فشرده شده چیزی حدود ۲۲.۵TB دریافت کنید .

با ظرفیت غیر قابل فشرده سازی ۹ ترابایت ، این هزینه به ازای هر سل ۶.۴۲ دلار ، حدود ۱۲ برابر کمتر از ارزان ترین SSD در بازار و ۱/۴ قیمت ۱۲TB سیگیت Exos X14 ، درحال حاضر مقرون به صرفه ترین هارد ، دیسک موجود در بازار است به ازای هر سل .

نوار 9 ترابایتی

ظرفیت نوار ۹TB

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

به عبارت دیگر ، اگر شما می خواهید ظرفیت زیادی داشته باشید ، هیچ چیزی از نوار مغناطیسی قدیمی دست آور تان  نمی شود . گر چه شما باید هزینه را هم یک عامل در نظر داشته باشید .

چیز دیگری هم وجود دارد که نوار فراهم می کند که هیچ رسانه ذخیره سازی دیگری در حال حاضر به طور پیش فرض از آن استفاده نمی کند . فشرده سازی شفاف در هنگام پرواز ، می تواند تا ۲.۵:۱ افزایش یابد . اگر چه این کار بهتر در فایلهای متنی است نه در مورد چند رسانه ای ، زیرا در حال حاضر به شدت فشرده شده اند .

در مورد سرعت انتقال ، آنها می توانند به ۳۰۰ مگابیت در ثانیه برسند یعنی ۱.۰۸TB در ساعت که بسیار سریع ، کندتر از پنی پرو الایت که بالای ۳۷۵MBps است .

حتی اگر نوار حس یکپارچه سازی با سیستم عامل داشته باشد ، هنوز هم به دلیل داشتن ۳۰ سال ضمانت عمر و ضمانت ماندگاری تقریبا در کلیه نوار های فروشی ، ترجیح داده شده است که بیشترین استفاده از آرشیو شده است .

این نکته را بخاطر بسپارید که قیمت بالا قیمت یک درایو LTO را در نظر نمی گیرد ، که می تواند برای یک درایو داخلی برهنه حدود ۲۶۰۰ دلار به عنوان مثال برای Quantum LTO-7 هزینه کند ، به گونه ای که صرفا منطقی است که دریافت کنید اگر شما هر ظرفیتی بالاتر از ۱۰۰TB برنامه ریزی می کنید .

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر