هزینه سنگین اینتل بخاطر میکرون برای حافظه Optane

هزینه سنگین اینتل بخاطر میکرون برای حافظه Optane

ممکن است خروجی های اینتل در سال ۲۰۲۰ چیزی که از آن فکر می کردیم زیاد خواهد بود و گفته می شود پرداخت هزینه های زیادی شامل اینتل خواهد بود و با بستن قرارداد های پر هزینه می تواند باعث شود تا رقم خروجی این شرکت بسیار زیاد باشد.

طبق گزارش Blocks & Files اینتل مجبور است هزینه های زیادی را بخاطر تراشه حافظه های Optane بپردازد، زیرا قرارداد این محصولات با شرکت میکرون همراه بوده است و همین نیز باعث شده است تا هزینه های پرداختی اینتل زیاد شود.

شرکت اینتل و میکرون در سال ۲۰۱۸ و بر در ۳D XPoint با هم همکاری می کردند که در اواخر همان سال آن همکاری به فروپاشی انجامید، بعد از گذشت آن ماجرا در سال ۲۰۱۹ میکرون ادعا کرد اینتل تمامی هزینه ها را پرداخت کند تا سهام خود را به آن بفروشد که حدود ۱.۳ میلیون دلار بود.

هزینه سنگین اینتل برای اینکه با میکرون قرارداد رسمی داشته است و طبق آن قرارداد مجبور به پرداخت هزینه می باشد که به طور کامل برآورده نشده است و همین نیز باعث می شود تا شاهد این باشیم که این ماجرا باعث می شود اینتل ضربه بزرگی دریافت کند.

دلیل پرداخت هزینه این می باشد اینتل برای استفاده از محصولات Optane باید از تراشه های ۳D XPoint بهره مند شود و آنها را خریداری کند که به نظر می رسد قیمت آنها نیز افزایش یافته است و مجبور به پرداخت هزینه های بسیار بالایی برای این شرکت به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

هزینه سنگین اینتل بخاطر میکرون برای حافظه Optane

هزینه سنگین اینتل در سال ۲۰۲۰

هزینه هایی که قرار است اینتل آنها را بپردازد آن چنان زیاد نیست و می تواند تمامی آنها را به طور کامل بپردازد و تنها مشکلی که این وسط به وجود می آید رقابت آن با شرکت AMD می باشد که باعث می شود تا تمرکز این شرکت نسبت به اهداف خود کمتر شود.

همچنین گفته می شود اینتل قرار است در سال ۲۰۲۰ و اواخر آن پردازنده های ۵ نانومتری خود را رونمایی کند که نیاز به زمان و هزینه می باشد که متاسفانه با به وجود آمدن این مشکل از طرف میکرون باعث شده است تا شایعات لغو آن پردازنده ها باشیم.

باید منتظر ماند و دید که اینتل می تواند از این برهه زمانی به سلامت عبور کند و یا دچار یک مشکل بزرگ خواهد شد و در نتیجه نمی تواند به طور کامل از این مرحله رد شود و دچار مشکلات بسیار زیادی از سوی دیگر شرکت ها و هزینه های اضافی خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع tomshardware

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر