همکاری اپل و گوگل برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس

همکاری اپل و گوگل برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس

کرونا ویروس جدید به سرعت در سر تا سر جهان رواج دارد. شرکت های اکنون گرد هم می آیند تا یک راه حل مناسبی برای جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس کشنده پیدا کنند. روز جمعه، اپل و گوگل همکاری در مورد همه گیری COVID-19 را اعلام کردند.

این دو شرکت آمریکایی ابزاری برای کمک به پیشگیری شیوع کرونا ویروس جدید ایجاد می کنند. ایالات متحده یکی از کشور های پرمبتلا است که تقریبا ۵۰۰۰۰۰ مورد شیوع و بیش از ۱۸۰۰۰ کشته داشته است.

همکاری اپل و گوگل

اپل گفت که این دو شرکت در ماه مه ابزار های توسعه دهنده (API) را رونمایی می کنند تا برنامه های بهداشت عمومی بین دستگاه های اندرویدی و iOS قابل تعامل باشند. این برنامه ها در فروشگاه آیتونز اپل و فروشگاه گوگل پلی در دسترس خواهند بود.

کارشناسان از بخش خصوصی خواستار استفاده از به اطلاح “نظارت سندروم” برای ردیابی شیوع COVID-19 شده اند. این تکنیکی است که در ردیابی اپیدمی بسیار فعال و کارآمد است. شرکت های فنی تلفن های هوشمند در اینجا مورد توجه عمده قرار گرفته اند زیرا بیشتر مردم تلفن  همراه هایی دارند که می توانن برنامه هایی را نصب کنند.

همکاری اپل و گوگل

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در بیانیه مطبوعاتی با اعلام همکاری گفته شد: گوگل و اپل تلاش مشترکی را برای استفاده از فناوری بلوتوث برای کمک به دولت ها و سازمان های بهداشتی برای کاهش ویروس ها و محافظت از حریم شخصی کاربران و امنیتی به عنوان هسته اصلی این طرح اعلام کردند.

ابزار های اپل و گوگل به سازندگان برنامه امکان می دهد از فناوری بلوتوث استفاده کنند تا به مردم اطلاعات حیاتی را اطلاع دهند. به عنوان مثال، مردم می دانند چه زمانی با بیمار تشخیص داده شده در تماس بوده اند. این فرایند “ردیابی مخاطب ” نامیده می شود.

کاربران دستگاه های اندرویدی و iOS می توانند از حق دسترسی استفاده کنند

هر دو دستگاه های iOS و اندرویدی به کاربران اجازه می دهند انتخاب کنند کدام برنامه ها به مکان ردیابی بلوتوث داشته باشند و حتی می توانند ردیابی را آزادانه خاموش کنند. مشخص نیست که آیا این برنامه ها مکان های فردی را ردیابی می کنند یا فقط مخاطب تاییده شده بیمار و ارتباط با دیگران را ردیابی می کنند.

اپل در بیانیه مطبوعاتی گفت: ظرف چند ماه آینده، اپل و گوگل ساخت این ویژگی در بستر پایه، بستر گسترده تر ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث را به تکمیل کرده و فعال می کنند.

شایان ذکر است که این روش ردیابی opt-in است، به این معنی که کاربران باید در سورت شرکت، موافقت کرده و ردیابی را قبول کنند. ردیابی تماس به مقامات بهداشتی اجاره می دهد تا با مراجعه به افرادی که در نماس نزدیک با فرد آلوده هستند، شیوع ویروس را تحت نظر داشته باشند.

برنامه های مشابه در کشور ها یا مناطقی مانند سنگاپور فعال هستند. تلفن های همراه با برنامه ردیابی مخاطب، مخاطب را بین افراد ضبط کرده و داده ها را به مدت ۲۱ روز ذخیره می کنند. در سنگاپور، سیگنال بلوتوث را ضبط می شود وقتی افراد به یکدیگر نزدیک هستند. با این وجود، مکان کاربران ویژگی های برنامه را به پایان نمی رساند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع BBC

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر