هواوی در میان ۱۰ شرکت مبتکر جهان

غول چینی در میان ۱۰ شرکت مبتکر جهان

غول تولید چینی، هواوی در اخیرا در کانون اختلاف نظر های مختلف بوده است. البته با تشکر فراوان از اتهامات انجام پذیرفته توسط دولت آمریکا. در آغاز سال گذشته، دولت آمریکا چکشی بر صورت هواوی کوبید.

این چکش همان ممنوعیتی است که تضمین می کند که هواوی دیگر قادر به تجارت با شرکت های آمریکایی نخواهد بود. بسیاری انتظار این را داشتند که هواوی همانند ZTE که قبلا در چنین موقعیتی قرار گرفته بود که مجبور به زانو زدن و التماس کردن از دولت آمریکا شد.

ولی هواوی از دست دولت آمریکا فرار کرد، این را پذیرفت که با وجود ممنوعیت های ایجاد شده توسط دولت آمریکا هم می توان مثل گذشته کار کرد.

10 شرکت مبتکر جهان

پیامد اصلی این ممنوعیت این بوده که دیگر تلفن های هوشمند جدید تولید شده توسط هواوی از خدمات موبایل گوگل استفاده نخواهند کرد. این بدان معنی است که هیچ گوگل مپ، جیمیل و بسیار از برنامه های گوگل که به این روز ها به ضرورت تبدیل شده اند در این گوشی ها وجود نخواهد داشت.

البته این مشکل است که بیشتر از همه دامن گیر هواوی در بازار های خارج از چین شده است. با این حال، در سال ۲۰۱۹ با این وضعیت هنوز هم تقریبا ۲۴۰ میلیون دستگاه گوش هوشمند را روانه بازار کرد که به نوبه خود رکورد بالا برای این شرکت محسوب می شود.

دولت ایالات متحده از نتیجه ایجاد شده ممنوعیت راضی نبوده و اخیرا اقدام به سفت تر کردن این ممنوعیت ها کرده است. این بار، این ممنوعیت شرکت های غیر آمریکایی است که از فناوری آمریکایی استفاده می کنند، را شامل می شود. خوب می توان حدس زد که هدف از این ممنوعیت شرکت TSMC و بخش پردازنده کیرین هواوی است.

لازم به گفتن است که TSMC بزرگترین و پیشرفته ترین ریخته گری جهان است. حتی با این حال که این شرکت تایوانی است، از فناوری آمریکایی زیادی استفاده می کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

این بدان معنی است که TSMC دیگر نمی تواند برای هواوی تولید انبوه کند، بنابراین تراشه کیرین هواوی از بین می رود. با این وجود، در گزارشی جدید گفته شده است که هواوی، سامسونگ را سرنگون کرده است تا به بزرگترین برند گوشی های هوشمند در جهان تبدیل شود.

گروه مشاوره بوستون، یک شرکت مشاوره در زمینه مدیریت تجارت است که اخیرا لیست ۵۰ شرکت برتر مبتکر جهان را منتشر کرده است.

هواوی در رده ۶ ام لیست مبتکر ترین شرکت های جهان

با این گفته هواوی در بین ده شرکت مبتکر جهان قرار می گیرد. همچنین جالب است که بدانید هواوی در سی سال گذشته ۴۲ رتبه رشد کرده است.

که این بدان معنی می باشد که این شرکت سال گذشته در رده ۴۸ ام این لیست قرار گرفته بود. جالبه، سالی که قرار بود در سایه ممنوعیت ها خراب شود به نظر می رسد سال ابتکاری برای این شرکت بوده است.

10 شرکت مبتکر جهان

هواوی از آن زمان ادعاهای دولت آمریکا را رد کرده است. این تولید کننده چینی معتقد است که دولت نمی تواند آن را مجبور به جاسوسی از هر ملتی بکند.

مجددا تاکید می کند که این شرکت مستقل است و اینگونه هم باقی خواهد ماند. بدیهی است که ایالات متحده اعتقاد به آن ندارد و همه متحدین خود را متقاهد می سازد که، همه فعالیت های به ویژه ۵G را هم ممنوع اعلام می کند. ‘

در حالی که بسیاری از متحدین ایالات متحده از این ممنوعیت پیروی کرده اند تا ممنوعیت ۵G هواوی را عملی کنند، برخی ها هم که از آن تبعیت نکرده اند آواره مانده اند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر