هواوی میت ۵۰ در مرحله تست است

در پایان جولای سال جاری، هواوی سرانجام سری P50 را عرضه کرد. این یک رویداد بزرگی از هواوی بود. در ابتدای امسال هم منتظر نسخه فایو جی این سری بودیم. ولی با این حال، به دلیل تحریم های ایالات متحده در رابطه با قطعات فایو جی باعث شد که این اتفاق رخ ندهد.

بنابراین اگر هواوی می خواهد گوشی های فایو جی تولید کند، باید از اجرای تولید شده داخلی (چینی) استفاده کند. اخیرا شاهد آغاز فروش رسمی P50 با پردازنده اسنپدراگون ۸۸۸ نسخه فور جی بودیم. وقعیت هواوی میت ۵۰ چطور خواهد بود؟

هواوی میت 50 در مرحله تست

از آنجا که p50 به تازگی بعد از دو ماه منتشر شده است، سری هواوی میت ۵۰ ههم که قرار بود در نیمه دوم امسال منتشر شود، به ناچار به تعویق افتاد. اگر چه هنوز اطلاعاتی در این مورد منتشر نشده است ولی از ساکن بودن بازار می توان آن را پیش بینی کرد.

هواوی میت ۵۰ با پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸

امروز، یک فاش کننده معروف در ویبو گفت که هواوی در حال تست یک گوشی پرچمدار با پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸ فور جی است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اگر چه وی اشاره ای به اینکه اسم این گوشی هواوی میت ۵۰ است نداشته ولی بر اساس عبارت گوشی پرچمدار و تراشه نسخه فور جی، احتمالی وجود دارد که به فکر هواوی میت ۵۰ بیافتیم.

این بدان معنی است که هواوی میت ۵۰ ممکن است با نسخه فور جی اسنپدراگون ۸۹۸ ارائه شود. و امسال هم باید وارد بازار شود. در عین حال، عملکرد آن پیشرفت بیشتری خواهد داشت. ولی باز اتصال فایو جی در این گوشی وجود نخواهد داشت.

اسنپدراگون ۸۹۸ پردازنده ای است که طی فرایند ۴ نانومتری سامسونگ تولید شده است و از طراحی سه خوشه ای بهره مند است. هسته های این پردازنده شامل ۱ هسته کورتکس ایکس ۲ با فرکانس ۳ گیگاهرتزی، ۳ هسته کورتکس A78 با فرکانس ۲.۵ گیگاهرتز و ۴ هسته کورتکس A55 با فرکانس ۱.۷۹ گیگاهرتز است.

به نظر می رسد در میان تولید کنندگان بازار گوشی های هوشمند تنها هواوی است که از نسخه فور جی اسنپدراگون ۸۹۸ استفاده خواهد کرد.

شایان ذکر است که خبر هایی وجود دارد که نشان می دهد موجودی پردازنده کایرین ۹۰۰۰ هنوز به پایان نرسیده است. این بدان معنی است که احتمال عرضه کم سری میت ۵۰ با اتصال فایو جی وجود دارد.

علاوه بر آپدیت عملکرد، گزارشاتی وجود دارد که میت ۵۰ با صفحه نمایش LTP ارائه شده است. این همان فناوری استفاده شده در سری آیفون ۱۳ پرو است. که نرخ تازه سازی تطبیقی را میسر می سازد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر