هیوندای Ioniq 5 EV رونمایی شد: جذاب و خاص

هیوندای Ioniq 5 EV رونمایی شد: جذاب و خاص

شرکت هیوندای با بهره گیری از قناوری های روز دنیا و ارتقا قابلیت های جذاب در بخش خودرو های سوخت الکتریکی عملکرد بسیار بالایی برای خود فراهم کرده و می توان گفت اتفاقات به وجود آمده در سطح بسیار مناسبی ارائه داده می شود و تمرکز بسیار بالایی دارد.

بالا بودن نوع ساخت و بهره گیری از توانایی های قابل قبول در سطح مناسب از مزیت های خاص و بسیار جذاب این شرکت محسوب می شود که در لیست خود قرار داده و قطعا برای بازار های جهانی در حال آماده کردن خواهد بود و خروجی جذابی خواهد داشت.

Ioniq 5 بر اساس پلتفرم مدولار الکتریکی-جهانی جدید هیوندای ساخته شده است و دارای فناوری محرک و هدایت سیم و کف باتری تخت است. دقیقاً مانند سایر سیستم عامل های اخیر EV که به آن امکان می دهد فضای داخلی را به حداکثر برساند و در عین حال ابعاد خارجی را کاملاً جمع و جور نگه دارد. همچنین با سقف خورشیدی اختیاری همراه خواهد بود که می تواند مستقیماً باتری اصلی را شارژ کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

هیوندای Ioniq 5 EV تعدادی پیکربندی وجود دارد که با توجه به اندازه باتری ، درایو دو یا چهار چرخ و قدرت تعیین می شود. مدل استاندارد Range 2WD با بسته باتری ۵۸ کیلووات ساعت و موتور ۱۶۰ کیلووات (۲۱۸ اسب بخار و گشتاور ۲۱۸ اسب بخار و ۲۵۸ پوند فوت فوت) شروع می شود و زمان ۰-۶۰ MPH را در حدود ۸.۵ ثانیه ارائه می دهد. AWD استاندارد Range یک موتور الکتریکی دوم نیز به آن اضافه می کند و قدرت تولید را به ۲۳۵ اسب بخار قدرت و ۴۴۶ پوند فوت گشتاور می رساند.

هیوندای Ioniq 5 EV

برای گزینه های دوربرد ، یک باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعتی با بسته ۷۲.۶ کیلووات ساعتی کوچکتر در سایر نقاط دنیا در ایالات متحده ارائه می شود. این موتورها با موتور عقب ۱۶۰ کیلوواتی فوق الذکر در دسترس خواهند بود و در چرخه WLTP اروپا باتری باتری کوچکتر حدود ۳۰۰ مایل در هر بار شارژ را تحویل می دهند (احتمالاً در ایالات متحده با توجه به استانداردهای EPA حتی باتری بزرگتر نیز کمتر است). در انتهای بالایی Ioniq 5 Long Range AWD با ۳۰۶ اسب بخار قدرت و ۴۴۶ پوند فوت گشتاور قرار دارد که از ۰ تا ۶۰ MPH را در ۵.۲ ثانیه تأمین می کند – با قیمت کمی محدوده دیگر.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر