وای فای ۷ در راه است ، حداکثر سرعت ۳۰ گیگابایت بر ثانیه

وای فای ۷ هنوز در مراحل اولیه خود به سر می برد. در حال حاضر، فقط چند روتر یا محصول ترمینالی از جدیدترین پروتکل وای فای ۶ پشتیبانی می کنند. با این وجود هر روز فناوری در حال تغییر است و نسل بعدی وای فای ۷ در حال حاضر در راه است.

گزارش شده است حداکثر سرعت انتقال وای فای ۷ به ۳۰ گیگابایت بر ثانیه می رسد، که برای وای فای ۶ حداکثر ۹.۶ گیگابایت است پس این یعنی پیشرفت سه برابری در سرعت انتقال در راه است.

وای فای 7

وای فای ۷ در راه است

در مقایسه با پروتکل انتقال بی سیم جریان اصلی وای فای ۵، وای فای ۶ جدید تنها ۴۰% سریعتر از آن بود که هیچ انرژی کمتری را هم مصرف می کرد. روتر هایی که از وای فای ۶ پشتیبانی می کنند می توانند دستگاه ها بیشتری را برای ارتباط همزمان دور هم جمع کنند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

علاوه بر این، این دستگاه ها از آخرین پروتکل امنیتی WP3 پشتیبانی می کنند. که حتی برای هکر ها هم نفوذ به آن دشوار است. تا آنجا که به سطح توسعه تکنولوژیکی فعلی مربوط می شود، وای فای ۶ در حال حاضر ارزش آن را دارد که کامل نامیده شود.

با این حال، وای فای ۷ هنوز هم ضرورت وجود خود را دارد. استاندارد ۸۰۲.۱۱ در حال حاضر در حال تهیه است. می دانیم که فناوری MU-MIMO معرفی شده در وای فای ۶ حداکثر ۸ جریان داده را پشتیبانی می کند تا همزمان کار کنند. به این معنا، وای فای۷ فناوری CMU-MIMO را معرفی خواهد کرد.

علاوه بر باند های سنتی ۲.۴ گیگاهرتزی و ۵ گیگاهرتزی، وای فای۷ باند فرکانس ۶ گیگاهرتزی را پشتیبانی می کند و از ۱۶ جریان داده، ۸ تا ۱۶ خط ، بزرگراه بین ستاره ای مناسب یا در زبان اصلی  proper interstellar highway و غیره پشتیبانی می کند. هر سه باند فرکانس می توانند همزمان کار کنند.

سرانجام، وای فای ۶ از روش تعدیل سیگنال ۱۰۲۴-QAM استفاده می کند. و وای فای ۷ هم از استاندارد ۱۰۲۴-QAM به روش تعدیل سیگنال ۱۰۲۴-QAM آپدیت می شود. گسترش ظرفیت انتقال داده ساده و خشن است. بنابراین جای تعجب ندارد که این فناوری به سرعت ۳۰ گیگابایت در ثانیه برسد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر