وب سایت ردیابی شیوع Covid-19 اینستاگرام راه اندازی شد

بنیانگذاران اینستاگرام، مایک کریگر و کوین سیستروم، سیستم ردیابی Covid-19 را تهیه کرده اند تا سرعت انتشار ویروس را در هر ایالات اندازه گیری کند. سیستروم معتقد است که Rt در طی چند ماه آینده کلیدی خواهد بود.

وی گفت: بدون دانستن Rt، ما به راحتی می توانیم مسافرت پروازی کنیم. همانطور که سیستروم تاکید می کند، اپیدمیولوژیست ها معتقدند که یکی از تنها راه های واقعی برای مبارزه با Covid-19 در Rt یا همان اندازه گیری سطح عفونی فرد است.

به عبارت ساده تر، Rt تعداد افرادی را که به وسیله یک فرد عفونی آلوده می شوند. را اندازه گیری می کند. اگر Rt بالای ۱.۰ باشد، ویروس به سرعت گسترش می یابد. مقادیر زیر ۱.۰ نشان می دهد که انتشار ویروس متوقف خواهد شد.

سیستروم گفت اندازه گیری Rt، به طور مستقیم غیر ممکن است، بنابراین باید تخمین زده شود.

وب سایت ردیابی کرونا

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

وب سایت ردیابی شیوع Covid-19 اینستاگرام چه کمکی به ما می کند

ردیابی Rt می تواند به ما این کمک را بکند تا بهتر بتوانیم درک کنیم که استراتژی های مختلف اقامت در خانه چقدر موثر است و بینشی در مورد اینکه چه زمانی می توانیم محدودیت ها را سست تر کنیم و افراد به محل کار خود بازگردند ، فراهم می کند.

به عنوان مثال، ایالت هایی مانند کالیفرنیا برای هفته ها تحت فشار جدید قرار گرفته است، بخاطر اینکه به اوج یا همان زمان پیک شیوع ویروس رسیده اند، در حالی که شیوع در ایالات دیگر مانند نبراسکا و آیووا بسیار ناچیز و کم است. در نتیجه، Rt کالیفرنیا کمتر از ۱.۰ است در حالی که هر دو ایالات نبراسکا و ایووا بیش از ۱.۰ هستند.

از کسانی که علاقه مند به پیگیری و ردیابی دقیق تر و عمیق تر هستند، دعوت شده تا نوت بوک Jupyter را برای نحوه محاسبه Rt و همچنین مقادیر Rt  در هر حالت، دانلود کنند. برای این افراد داده های شمارش موارد از پروژه ردیابی Covid نیز برای تجزیه و تحلیل مستقل هم در دسترس است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر