حلقه سیاره مریخ در چند میلیون سال پیش وجود داشته است

حلقه سیاره مریخ در چند میلیون سال پیش وجود داشته است

تنها سیاره ای که در منظومه شمسی به حلقه های دور سیاره مجهز می باشد فقط سیاره زحل می باشد که با داشتن حالت بسیار فوق العاده یک تصویر عجیب و جالبی از نمای کلی این سیاره به وجود آورده است که باعث می شود تا حس خوبی داشته باشیم.

طبق گفته دانشمندان به غیر از این سیاره یک سیاره دیگر امکان این را داشته است که بتواند در منظومه شمسی از حالت حلقه ای دور خود داشته باشد که نام این سیاره را مریخ اعلام کرده اند که سوالات بسیار زیادی را درباره این موضوع به وجود آورده.

محققان موسسه SETI و دانشگاه پوردو به این نتیجه رسیده اند که میلیون ها سال پیش سیاره مریخ مانند زحل دارای حلقه هایی دور سیاره بوده است، این تحقیقات از بخش مدار این سیاره گرفته شده است و با بررسی قمر های کناری این سیاره به این نتیجه دست یافته اند.

حلقه سیاره مریخ یک نتیجه علمی بسیار عجیب و جذابی می باشد که از سوی یک سازمان فضایی و تحقیقاتی غیر ناسا و اسپیس ایکس اعلام شده است که یک دستاورد بسیار جذاب و عالی برای این موسسه غیر دولتی محسوب می شود.

با بررسی کردن قرارگیری قمر های فوبوس و دیموس که در مدار مریخ وجود دارند دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که با تغییر زاویه های غیر متقارن این دو قمر نسبت به مدار سیاره مریخ دچار ایجاد یک حالت حلقه حالا با چه ماده ای در دور این سیاره شده اند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

حلقه سیاره مریخ در چند میلیون سال پیش داشته است

وجود حلقه سیاره مریخ

طبق اعلام دانشمندان حدود ۲ درجه از شکل قرارگیری اولیه قمر دیموس به وجود آمده است که باعث می شود تا شاهد این باشیم که از قبل این سیاره دارای یک حلقه بسیار بزرگ بوده است که بعد از نابود شدن این قمر شاهد تغییر درجه شده است.

این نتیجه بعد از یک سال تحقیقات مداوم به دست آمده است و همین نیز باعث می شود تا نشان از موفقیت بسیار بزرگ این دستاورد علمی باشیم که توسط یک سازمان غیر دولتی و بدون وابسته به یک کشور و یا یک ارگان می باشد که ارزش بسیار زیادی دارد.

امروزه شاهد رشد شرکت هایی هستیم که به صورت خصوصی درمورد نجوم و عملیات فضایی تحقیقات بسیار زیادی انجام می دهند و این باعث می شود تا شاهد وجود شرکت های هوشمند بسیار زیادی در این حوزه باشیم که قطعا در آینده ای نزدیک شاید شاهد ایجاد گردشگری فضایی باشیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر