ورود شیائومی به صنعت خودروسازی : یکه تازی در تمامی حوزه ها

ورود شیائومی به صنعت خودروسازی : یکه تازی در تمامی حوزه ها

اوایل امسال شرکت چینی شیائومی اعلام کرد، قصد حضور در صنعت خودروسازی و ساخت خودرو های الکترونیکی دارد. از آن زمان تا به امروز به دنبال یک شریک تجاری برای ساخت و تولید خودرو های هوشمند است. امروز این شرکت به طور رسمی اعلام کرد تمام ثبت ها و دریافت مجوز ها برای تولید خودرو را دریافت کرده است.

سرمایه ۱۰ میلیارد یوان برای تاسیس این بخش از سوی شیائومی اعمال شده و حدود ۳۰۰ نفر متخصص تا به امروز برای این بخش توسط شیائومی استخدام شده است. لی جون موسس و مدیرعامل شیائومی، مدیریت و برنامه ریزی های این بخش را به عهده دارد.

شیائومی تا به امروز حدود ۳۰۰ نفر را از میان ۲۰ هزار متقاضی جذب کرده است و طبق ادعای شرکت در حال افزایش نیرو و جذب افراد متخصص برای این بخش است. شیائومی در نظر دارد خط تولید خودرو های برقی را تا چند سال آینده به صورت پیشرفته راه‌اندازی و اجرایی کند و شروع به تولید انبوه این دسته از خودرو های هوشمند کند.

ورود شیائومی به صنعت خودروسازی قطعا سختی و همچنین مشکلات زیادی برای این شرکت چینی به ارمغان خواهد آورد، وجود رقبای قدرتمند و تخصصی در این حوزه مانند تسلا و دیگر کمپانی های مطرح خودروسازی کار این شرکت چینی برای موفقیت و فروش در بازار های جهانی را سخت خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

این برند چینی در حال مذاکره با چندین خودروساز مطرح دنیا برای مشارکت در ساخت نسل جدید خودرو های شیائومی است و متاسفانه تا به امروز به نتیجه خاصی نرسیده است. اما طبق گزارش های منتشر شده این شرکت قصد دارد بخشی از سهام خودرو های برقی China Evergrande را خریداری کند.

رندر اولیه خودرو شیائومی قبل از تولید منتشر شد

نکات ورود شیائومی به صنعت خودروسازی

مدیرعامل شیائومی (لی جون) از برخی شرکت های تولید کننده خودرو چینی مانند Great و BYD و همچنین Wall بازدید به عمل آورد و با مدیران این شرکت ها جلسه‌ای برای ساخت و توسعه خودرو های برقی داشته است. در چند ماه گذشته حدود ۸۵ شرکت توسط این مدیر مورد بازرسی و همچنین مذاکره انجام گرفته و هنوز اخباری مبنی بر ثبت قرارداد منتشر نشده است.

لی جون در گفت‌ و گویی اعلام کرد، هدف شیائومی تولید خودرو های برقی هوشمند با کیفیت بالا و عرضه در سراسر دنیا است تا کاربران این شرکت قدرتمند چینی زندگی هوشمند داشته باشند. همچنین این اکوسیستم تا ۱۰ سال اجرایی خواهد شد و این برند چینی در حال ادامه قدرتنمایی خود در بازار جهانی برای برند های مطرح و بسیار بزرگ دنیا است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر