کرونا ویروس بر وضعیت بازار نوت بوک ها تاثیر جدی نداشته است

کرونا ویروس بر وضعیت بازار نوت بوک ها تاثیر جدی نداشته است

Strategy Analytics گزارشی تحقیقات را منتشر کرده است که نشان می دهد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، فروش رایانه های نوت بوک جهانی ۳۷.۹ میلیون واحد بوده است که نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است. سه ماه اول سال ۲۰۲۰ برای بسیاری از صنایع بسیار زجر آور بوده است. اما بازار نوت بوک ها از رکورد اولیه به دلیل شیوع COVID-19 نجات یافته است.

همانطور که در بالا هم گفته شد، بازار نوت بوک ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تنها ۲ درصد کاهش در مقایسه با آمار مدت مشابه سال قبل داشته است. احتمالا این ثبات در واقعیت به دلیل این است که بسیاری از خریداران مجبور به کار و تحصیل از خانه هستند.

کرونا ویروس بر وضعیت بازار نوت بوک ها تاثیر جدی نداشته است

وضعیت بازار نوت بوک

Chirag Upadhyay، تحلیلگر ارشد تحیق در سایت استراتژی آنالیتیکس، گفت: فروشندگان نوت بوک با اتکا به چین برای زنجیره تامین خود و آن هایی که قبل از شیوع COVID-19 موجودی بالا نداشتند، بیشترین مشکل را در سه ماهه اول سال به طور جهانی داشتند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

از دیدگاه تقاضای مصرف کننده، فروشندگانی که بیشترین اعتماد به بازار داخلی چین را دارند، بزرگترین رکود را تجربه کردند. گذشته از این، بازار نوت بوک ها فقط نسبت به سال قبل ۲ درصد با کاهش همراه بوده است.

و البته در مقایسه با بیشتر بخش های الکترونیکی مصرفی دیگر، با این ۲ درصد کاهش را موفقیت در یک وضعیت بسیار دشوار در نظر گرفت.

اریک اسمیت، مدیرعامل Connected Computing گفت: ما انتظار داریم که با گسترش COVID-19 در سطح جهانی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، شرکت های بزرگ و موسسات آموزشی سفارشات بیشتری را برای نوت بوک ها در راستای حمایت از ابتکار عمل و یا یادگیری از خانه در سراسر جهان ارائه دهند.

خانواده های زیادی در طی سفارشات در زمان قرنطینه در خانه های خود حضور داشتند. بنابراین بهره وری بسیار اندک دستگاه ها برای همه اعضای یک خانواده وجود دارد تا کار خود را انجام دهند.

تقاضا ها از طریق مصرف کننده به آرامی پیش خواهد رفت زیرا افراد عادی یا بهتره بگیم بیشتر مردم با مشکلات اقتصادی روبرو هستند. اما تقاضا های تجاری می تواند کمبود تقاضای مصرف کننده ها را متعادل سازی کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع strategy analytics

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر