خودرو فراری Daytona SP3 با پوشش Camo Wrap مشاهده شد [تماشا کنید]

فراری دیتونا SP3 در ماه نوامبر ۲۰۲۱ معرفی شد و یکی از جذاب ترین خودرو های سوپر اسپورت دنیا لقب گرفت. این خودرو علاوه بر طراحی چشم نواز، در بخش فنی نیز مشخصات قابل توجهی داشت و به زبان ساده، یکی از قدرتمندترین خودرو های فراری محسوب می‌شود. خودرو فراری Daytona SP3 از سیستم یکپارچه استفاده می‌کند.

این سیستم یکپارچه برای انتقال قدرت از موتور به تمامی چرخ ها کمک می‌کند، علاوه بر این تاثیر مستقیم روی شتابگیری خودرو دارد. این مدل عضو خانواده Icona خواهد بود که از سال ۲۰۱۸ تولید می‌شود. با اینکه این خودرو دو ماه قبل رونمایی شده است، اما متاسفانه زمان عرضه و قیمت آن مشخص نشده است.

فراری دیتونا SP3، یک ترکیب قابل قبول از طراحی مدرن و مهندسی نوین است. طراحی موتور و شکل قرارگیری آنها در کاپوت جلو یکی از بهترین حالت هایی است که فراری توانسته بر روی این مدل پیاده سازی کند. یعنی در عین توجه به سوپر اسپورت بودن خودرو، به بخش فنی نیز توجه زیادی شده است.

یکی از دلایلی که باعث شده مهندسی این خودرو جذاب باشد، طراحی سبک و حرفه‌ای آن است. موتور ۶.۵ لیتری V12 بر روی SP3 نصب شده است که قدرت فوق العاده بالایی دارد. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این خودرو، استفاده از میله های تیتانیومی در بخش پیستون است که باعث احتراق سریع موتور می‌شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در کنار آن نیز شاهد استفاده از میل لنگ سبک و کاهش وزن تمامی قطعات استفاده شده هستیم که یک خروجی قابل توجه و بسیار خوبی را ارائه می‌دهد. ترکیب این قطعات با کیفیت و جذاب باعث می‌شود شاهد نیروی ۸۲۸ اسب بخار در کنار ۶۹۷ نیوتون گشتاور برای سوپر اسپورت جدید فراری باشیم.

دور موتور این خودرو به ۹۵۰۰ دور در دقیقه می‌رسد که عدد بالایی است. صفر تا صد را خودرو فراری Daytona SP3 فقط در ۲.۸۶ ثانیه طی می‌کند که واقعا شتابگیری هیجان انگیزی دارد. به زبانی ساده‌تر، این خودرو سریع ترین و جذاب ترین سوپر اسپورت ۲۰۲۲ است.

در کنار مشخصات فنی، شاهد استفاده از روکش مخصوص Camo Wrap هستیم که از جنس ابریشیم و ساتن ساخته شده است و زیبایی بی‌نظیر برای این مدل به ارمغان می‌آورد. ویدیو ضبط شده توسط کاربران ایتالیایی از شهر مونزا منتشر شده است و نشان می‌دهد Daytona SP3 در مراحل آخر تست قرار دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع motor1

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر