ویندوز ۷ ESU متوقف خواهد شد : ۱۴ ژانویه سردرگم

ویندوز ۷ ESU متوقف خواهد شد : ۱۴ ژانویه سردرگم

حدودا یک ماه پیش اعلام شده بود که ویندوز ۷ دیگر آپدیتی نخواهد داشت و تمامی نسخه های این ویندوز از بروزرسانی منع خواهند شد، تاریخ این قطع بروزرسانی ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ اعلام کرده اند. برخی از کاربران نیز وجود دارند که از ESU بهره می برند.

ESU یکی از زیر مجموعه های مایکروسافت محسوب می شود و تمامی آپدیت های امنیتی را برای کاربرانی که  در این برنامه حساب کاربری داشته باشند را منتشر می کند، این شرکت برای تمامی ویندوز های مایکروسافت این آپدیت امنیتی را منتشر می کند.

سوال مهم و بزرگی که وجود می آید این می باشد که کاربرانی که از این شرکت حساب یک ساله دارند بعد از ۱۴ ژانویه آپدیت امنیتی دریافت خواهند کرد، این سوال مهمی می باشد که حتی مایکروسافت و ESU در پاسخ آن مانده اند و هنوز جواب قاطعی نداده اند.

ویندوز ۷ ESU متوقف خواهد شد، این عنوانی بود که بیل گیتس در گفت و گو با رسانه ها اعلام کرده بود و هنوز مشخص نیست که آیا این آپدیت برای کاربران این شرکت قطع خواهد شد یا خبر، سوالات و بحث های زیادی پیرامون این مسئله به وجود آمده است.

تمامی کاربرانی که به این سیستم وصل بوده اند و آپدیت یک ساله دارند تقاضای این را دارند که ویندوز های آنها تا اتمام زمان سرویس خود آپدیت را دریافت کند، اما از طرفی مایکروسافت به صورت سختگیرانه تمامی منابع و محل های آپدیت دهی را برای ویندوز ۷ که از محبوب ترین ویندوز های دنیا محسوب می شود را دارد.

ویندوز 7 ESU متوقف خواهد شد : 14 ژانویه سردرگم

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

ویندوز ۷ ESU متوقف خواهد شد : خبری بد برای کاربران

شرکت ESU در این باره تصمیم گیری نکرده است و بعد از اعلام قاطع مدیرعامل مایکروسافت عدم دریافت آپدیت های ویندوز ۷ هنوز خبری منتشر نشده است و گفته می شود این شرکت با مایکروسافت جلسه ای برگزار کند و برای حل این مشکل به وجود آمده برنامه هایی راه اندازی کنند.

هنوز دلیل قطع کردن ویندوز ۷ معلوم نمی باشد و مایکروسافت به صورت دقیق دلیل ندادن آپدیت به این برنامه را مشخص نکرده است و می توان حدس زد برای اینکه ویندوز ۱۰ را مهمتر جلوه کند مجبور به این حرکت شده است تا با این روش ویندوز ۱۰ را تبدیل به اولین محصول خود بکند.

دلیل محبوبیت ویندوز ۷ نسبت به دیگر ویندوز های این شرکت، بالا بودن رابط کاربری و سهولت در استفاده از آن می باشد که تمامی کاربران بدون مشکل می توانند با آن کار کنند، و یکی دیگر از ویژگی های ویندوز۷ کیفیت بیش از اندازه آن می باشد.

ویندوز ۷ ESU متوقف خواهد شد و هنوز خبر هایی از سمت این شرکت منتشر نشده است و تکلیف کاربران و افرادی که از این شرکت خدمات می گیرند مشخص نشده است. در تحریره سیم پو نیز دوستانی وجود دارد که از این خدمات بهره می برند اما هنوز مانده اند که بعد از منتشر شدن این خبر ها چه اتفاقی خواهد افتاد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع tomshardware

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر