پاکسازی خدمات ۵G هواوی در انگلستان تا سال ۲۰۲۳

هواوی در تلاش است تا مشارکت جدید با ایالات متحده را حفظ کند. اما اخیرا رئیس جمهور آمریکا، ترامپ ممنوعیت تجهیزات و خدمات هواوی را تا یک سال تمدید کرده است.

اکنون هم مثل اینکه انگلیس به لیست دیپورت کننده های هواوی پیوسته است. گزارش های حامی از آن است که احتمالا این شرکت دخالت هواوی در ۵G را متوقف می کند.

همانطور که توسط گاردین گزارش شده، به نظر می رسد نخست وزیر انگلیس، بوریس جانسون، سرانجام با درخواست مخالفان مبنی بر پایان دادن به وابستگی به اقلام چینی موافقت کرده است.

این اقدام به دلیل فشار زیاد نمایندگان مجلس محافظه کار که مخالف حضور هواوی در توسعه ۵G هستند، انجام می شود. آنها با ایستناد به نگرانی های امنیتی بر برنامه های جایگزین تاکید کرده اند.

بنابراین، بوریس طبق برنامه طرحی را برای از بین بردن کلیه تجهیزات شبکه تهیه شده توسط این شرکت قبل از سال ۲۰۲۳ تهیه کرده است.

اخبار بد بیشتر برای هواوی

علاوه بر این، آژانس های اطلاعاتی انگلیس همچنین به دولت نسبت به سوء استفاده احتمالی از تجهیزات ۵G هواوی برای نظارت گسترده هشدار داده اند. شیوع کرونا ویروس فقط تبدیل به یک فرصت برای مخالفان شد زیرا آنها چین را به شفافیت کمتری در مورد این بیماری متهم کردند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

خدمات 5G هواوی در انگلستان

این امر نمایندگان مجلس را نسبت به رو در رویی با این شرکت تهاجمی تر کرد. پیش از این، زمانی که نخست وزیر با درخواست آنها مبنی بر به صفر رساندن سهم بازار هواوی مخالف بود، آنها آماده رای دادن به دولت بودند.

تکیه به کاهش کالاهای چینی

با این حال، با وخیم تر شدن اوضاع، ویزیران ارشد قبلا دفاع از پروژه را آغاز کرده اند. این امر برای تقویت اقتصاد انگلیس با بهبود بخش های پزشکی و فناوری آنها و کاهش وابستگی به کالاهای چینی همراه است.

این باقی مانده است که ببینیم که اوضاع در آینده چطور خواهد شد. اما این حرکت قطعا پاسخ مثبتی در مجلس به همراه داشته است. از طرف دیگر این چیزی نیست که هواوی در حال حاضر می خواهد بشوند.

با این حال دولت انگلستان باید از برای انتقام احتمالی پکن نیز آگاه باشد. به این دلیل است که چین تاکنون معتقد بود که انگلستان دری برای سرمایه گذاری های شرق است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر