پایان دادن به Necurs توسط مایکروسافت : یکی از خطرناک ترین بات نت ها

پایان کار Necurs 

مایکروسافت اعلام کرد است که در حال پایان دادن به به نکورس، یکی از خطرناک ترین بانت ها در سال های اخیر است.

جنگ صلیبی امنیت سایبری مایکروسافت همچنان ادامه دارد. بعد از هشت سال کار، Cyber ​​Threat Intelligence با همکاری ۳۵ کشور در حال آماده سازی برای پایان دادن به بات نت Necurs واقع در ایالات متحده اما با منشا روسی است که شبکه ای از نه میلیون رایانه شخصی را در سراسر جهان آلوده کرده و بدافزار ها را برای همه توزیع کرده است.

Necurs

روز پنجشنبه ۵ مارس، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه شرقی نیویورک دستورالعملی را صادر کرد که به مایکروسافت اجازه می داد زیر ساخت های مستقر در ایالات متحده را که توسط Necurs برای توزیع بدافزار و آلوده سازی رایانه های قربانیان استفاده می شود، به دست بگیرد. با این اقدام قانونی و از طریق یک تلاش مشترک شامل مشاکت های دولتی و خصوصی در سرتاسر جهان، مایکروسافت فعالیت هایی را انجام می دهد که مانع از ثبت مجرمان در پشت Necurs در زمینه های جدید برای برای حملات بعدی می شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

Necurs

این کار با تجزیه و تحلیل تکنیکی که Necurs برای تولید سیستماتیک دامنه های جدید از طریق الگوریتم بکار می برد، انجام شد. سپس ما توانستیم بیش از شش میلیون دامنه منحصر به فرد را که در ۲۵ ماه آینده ایجاد می شوند، به طور دقیق پیش بینی کنیم. مایکروسافت اظهار داشت که این دامنه ها به ثبت مربوطه در کشور هایی در سراسر جهان می پردازند تا وب سایت مسدود شوند و از این رو از جزئی شدن زیر ساخت های Necurs جلوگیری می شود. با به دست گرفتن کنترل وبسایت های موجود و مهار امکان ثبت سایت های جدید، به طور قابل توجهی بات نت را مختل کردیم.

همچنین مایکروسافت برای رهایی رایانه های مشتریان خود از بدافزار های مرتبط با بات نت Necurs گام دیگری برای همکاری با ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و سایر نقاط جهان برداشته است.

خودکار آمدی دو فاکتور ۹۹% شما را ذخیره می کند

مایکروسافت هر روز حدود ۳۰ میلیارد ورود به سیستم را توسط بیش از یک میلیارد کاربر نظارت می کند. طبق آخرین آمار های امنیتی، رایانه های شخصی آلوده در ۹۹% موارد از اکانتهای با دو یا چند فاکتور تائید اعتبار استفاده نمی کنند. مورد دوم شانس قربانی حملات سایبری که باعث شکنندگی رمز های عبور کاربر می شوند را بسیار محدود می کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع windowsblogitalia

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر