پتنت جدید هواوی یک گوشی با طراحی متفاوت را نشان می دهد

یک گوشی با طراحی متفاوت از هواوی

تحریم هواوی توسط ایالات متحده از ۱۵ سپتامبر که چند روز پیش است، لازم الاجرا شد. این بدان معنی است هر سازنده که از فناوری آمریکایی استفاده می کند نمی تواند با هواوی معامله کند. در حقیقت، حتی کارخانه های ریخته گری چینی، که از فناوری آمریکایی استفاده می کنند نمی توانند با هواوی معامله داشته باشند.

بدون شک، این امر تا حد زیادی مانع تجارت گوشی های هوشمند هواوی خواهد شد. با این حال، این شرکت را از تحقیق و توسعه باز نمی دارد. سازنده چینی اخیرا پتنت یک گوشی با طراحی متفاوت را به اداره ملی مالکیت معنوی ارائه داده است. قرار گرفتن در معرض این حق ثبت اختراع نشان می دهد که طراحی دستگاه کاملا ابتکاری به نظر می رسد.

بر اساس گزارش ها، نقشه های تبت اختراع توسط هواوی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ به اداره ملی مالکیت معنوی چین ارسال شده است. با این حال، این پرونده تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰ در معرض عموم قرار نگرفته بود. این حق ثبت اختراع شامل ۲۴ طرح طراحی است. بدنه جلو بسیار مدرن به نظر می رسد. از طراحی تمام صفحه با حاشیه های بسیار باریک و طراحی گرد در گوشیه ها استفاده می کند. این طرح جایی برای دوربین جلو ندارد، با این معنی که باید از دوربین روی صفحه استفاده کند.

پتنت جدید هواوی می تواند از یک راه حل دوربین درون صفحه ای استفاده کند

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

سه طرح مختلف در تصویر ثبت اختراع نشان داده شده است. با این حال، طرح دوربین یکسان است و چهار لنز دوربین در یک طرح متفاوت در اطراف یک فلاش LED قرار دارند. همچنین یک لنز دوربین مربع شکل در پایین وجود دارد که نشانگر دوربین زوم پرپیسکوپ است. اندازه سه لنز دوربین دیگر هم به همین اندازه است.

طراحی دیگر جبهه ای را نشان می دهد که اساسا همان است اما عقب تفاوت چشمگیری دارد. قسمت عقب دارای ساختار پنج دوربینه به شکل لوزی با سه مدل مختلف است. یکی در گوشه سمت چپ و دیگری در مرکز بالا گوشی در حالی که آخری در گوشه سمت راست بالا تلفن است.

لازم به ذکر است که اندازه پنج دوربین یکسان نیست. اندازه چهار دوربین یکسان است و لنز پنجم کمی کوچکتر است. در کنار دوربین یک فلاس LED وجود دارد. متاسفانه، این حق ثبت اختراع اطلاعات پیکربندی بیشتر درباره دوربین این گوشی را فاش نکرده است.

و این فقط یک پتنت است و مثل هر حق ثبت اختراع دیگر هیچ تضمینی برای ورود این طرح ها به بازار وجود ندارد. با این وجود، پذیرش این طرح ها واقعا دشوار نیست، زیرا به احتمال زیاد در بازار عرضه خواهد شد. احتمالا وقتی محبوبیت راه حل دوربین درون صفحه را شاهد خواهیم بود، شاهد گوشی های هوشمند از این دست خواهیم بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر