پرتاب سومین ماهواره موقعیت یاب جهانی از سوی اسپیس ایکس

پرتاب سومین ماهواره موقعیت یاب جهانی از سوی اسپیس ایکس

شرکت اسپیس ایکس برای سومین بار با استفاده از موشک فالکون ۹ از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورولال در ایالت فلوریدا اقدام کرد. این پرتاب بخشی از قرارداد ۹۰ میلیون دلاری می باشد که در سال ۲۰۱۷ توسط اسپیس ایکس و USAF بخاطر سومین پرتاب بسته شده بود.

این ماهواره GPS 3 کاربرد های نظامی و غیر نظامی جذابی دارد و باعث می شود تا قدرت سیگنال بالایی نسبت به نسخه های قبلی خود به وجود بیاورد، این نسخه جدید دارای قابلیت ارائه سیگنال های (L2C ، L5 و L1C) برای مصارف غیر نظامی می باشد که ارائه می دهد.

این ماهواره ها در سه نسخه ارسال شده اند که دو نسخه آن با همکاری اسپیس ایکس ارسال شده است و یک نسخه دیگر آن با همکاری سازمان هوافضا ایالات متحده و شرکت بوئینگ اتفاق افتاد، همچنین این عملیات اولین ورود اسپیس ایکس به ماموریت ملی می باشد که وارد آن شد.

پرتاب سومین ماهواره موقعیت یاب جهانی نسبت به نسخه های دیگر مزیت و تفاوت های خاصی داشت، در ماهواره های نظامی بخاطر وصل بودن تجهیزات خاص شاهد سنگینی بیش از حد ماهواره ها هستیم اما در نسخه های غیر نظامی شاهد سبک بودن وزن کلی ماهواره ها هستیم که این نسخه نیز به همین ترتیب از وزن سبکی برخوردار می باشد.

این عملیات توسط موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس انجام گرفت و شاهد این بودیم که کل زمان پرتاب تا قرارگیری کامل این ماهواره در مدار زمین فقط ۳۱ دقیقه طول کشید که واقعا می توان گفت یک دستاورد جذاب و جالبی برای شرکت اسپیس ایکس محسوب می شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
پرتاب سومین ماهواره موقعیت یاب جهانی از سوی اسپیس ایکس

پرتاب سومین ماهواره موقعیت یاب جهانی

این عملیات برای اسپیس ایکس آنقدر هم سخت و دشوار نمی باشد و می توان گفت یک پروژه آسان برای اسپیس ایکس می باشد که به طور کلی شاهد اتفاقات بسیار مناسب و جذابی برای این شرکت و پرتاب های اخیر این شرکت به مدار زمین خواهیم بود.

موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و در اکثر پروژه های این شرکت حضور دارد و توانایی بسیار بالای این موشک به همراه داشتن پایداری مناسب باعث شده تا انتخاب اول این شرکت برای برخی از پرتاب های مهم و سخت باشد.

شرکت اسپیس ایکس در این چند ماه اخیر نشان داده است یک شرکت خصوصی و غیر دولتی نیز می تواند در حوزه هوافضا فعالیت مستمر داشته باشد و ما نیز شاهد اتفاقات و حالت های بسیار مناسب و فوق العاده ای از سوی این شرکت در سال های آینده خواهیم بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع wccftech

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر