پرتاب موشک Ariane 5 به فضا برای خدمات دهی اینترنتی

پرتاب موشک Ariane 5 به فضا برای خدمات دهی اینترنتی

دیروز سازمان هوایی هند با همکاری ناسا موشک فضایی و خدمات دهی خود را راهی فضا کرد تا برای خدمات دهی اینترنتی برای کاربرانی که به شبکه تلفن های همراه استفاده می کنند عرضه شود و بهترین حالت ممکن را از اینترنت دریافت کنند.

این راکت در روز ۱۶ ژانویه یعنی دیروز در ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت محلی دهلی نو راهی فضا شد و توانست به مدار زمین فرستاد تا برای کاربرانی که به اینترنت جهانی متصل خواهند شد و فقط برای مناطق جغرافیایی خاصی ارائه خواهد شد.

این موشک یکی از خدماتی ترین موشک ها می باشد که دارای دکل یا همان دستگاه های مجهز به اینترنتی و شبکه ای می باشد که با همکاری شرکت های معتبر دنیا به فضا فرستاده شده است تا بتوانند برای کاربران خود بهترین نوع خدمات دهی را ارائه دهند.

در پروژه پرتاب موشک Ariane 5 به فضا شرکت های زیادی مانند ناسا،سامسونگ و اسپیس ایکس نقش داشته اند و برای بهتر شدن این پروژه و عملیات با هم همکاری کرده اند. این پروژه یکی از مهم ترین عملیات فضایی بوده است که در سال۲۰۲۰ ارسال شده است و تا پایان سال شاهد اینگونه عملیات خواهیم بود.

پیش بینی می شود این موشک تا ۶ ماه در مدار زمین به فعالیت خود ادامه دهد و پس از آن جایگزین این موشک به فضا فرستاده شود، این عملیات بر عهده سازمان فضایی هند بوده است که به بهترین نحو ممکن توانستند آنرا به خوبی انجام دهند و رضایت سازمان ناسا را به خود جلب کنند تا بتوانند در عملیات دیگر پروژه های بزرگتری را به دست بگیرند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

پرتاب موشک Ariane 5 به فضا برای خدمات دهی اینترنتی

پرتاب موشک Ariane 5 به مدار زمین

این عملیات با خدمات دهی شرکت اینترنتی Eutelsat همراه خواهد بود و این شرکت با شرکت های دیگری که اینترنت را پخش می کنند قرار داد خواهد بست و این شبکه را در اختیار آنها قرار خواهد داد، با ایجاد اینگونه خدمات دهی سطح اینترنت و سرعت بارگزاری آن به صورت ویژه و خاصی افزایش خواهد یافت و هرچه بهتر شدن این تکنولوژی کمک خواهد کرد.

این خدمات دهی برای قاره آفریقا و بخشی از مناطق اروپا در دسترس خواهد بود و سرعت این خدمات دهی همراه با ۴۰ ماهواره دیگری که در فضا هستند همکاری خواهد شد تا بهترین نوع اینترنت و سرعت فوق العاده این بستر به تمامی کاربرانی از این شبکه و شرکت خدمات دهی می کنند استفاده خواهند کرد.

می توان حدس زد سرعت اینترنت دهی این محصول تا ۱۰۰ مگابیت در ثانیه باشد و برای ۴۰ کشور عرضه خواهد شد و در همین زمان حدود ۷۵ مگابیت برثانیه خدمات دهی می کند که قطعا بسیار جالب و پر شتاب تر از گذشته می باشد. پرتاب موشک  Ariane 5 با قابلیت ها و ویژگی های زیاد به سلامتی به مدار زمین رسید و آماده خدمات دهی می باشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع space

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر