پرتاب ۱۶ امین استارلینک توسط اسپیس ایکس

پرتاب ۱۶ امین استارلینک توسط اسپیس ایکس

قرار بود روز شنبه ماهواره مانیتورینگ اقیانوس Sentinel-6 توسط ناسا و آژانس فضایی اروپا با پرتاب دسته ای از ماهواره های Starlink توسط SpaceX در روز یکشنبه دنبال شود. اما ماموریت فقط چند ساعت قبل از بلند شدن به منظور بررسی بیشتر به تعویق افتاد. اکنون ، ساعت ۹:۱۳ روز سه شنبه ، ۲۴ نوامبر ET برای پرتاب احتمالی هدف قرار گرفته است.

SpaceX نه تنها در پرتاب با موشک های Falcon 9 بلکه در گرفتن مرحله اول قابل استفاده مجدد Falcon 9 نیز متخصص شده است. برای پرتاب ناسا / ایسا در روز شنبه ، اولین مرحله دوباره در همان جایی که از آنجا بلند شد ، بر روی زمین فرود آمد. برای پرتاب آینده Starlink ، این شرکت قصد دارد مرحله اول را با یک هواپیمای بدون سرنشین مستقر در اقیانوس طی کند.

اسپیس ایکس اکنون در نظر دارد ماموریت را در ساعت ۹:۱۳ آغاز کند. ET در روز سه شنبه ، ۲۴ نوامبر ، گرچه این هنوز تایید نشده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

شانزدهمین گروه ماهواره های Starlink از Space Launch Complex 40 (SLC-40) در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب می شوند و موشک SpaceX Falcon 9 60 ماهواره Starlink را به مدار می فرستد.پس از پرتاب ، اولین مرحله از Falcon 9 به زمین برمی گردد و توسط هواپیمای بدون سرنشین “Of Course I Still Love You” گرفتار می شود که در اقیانوس اطلس ایستاده است.

پرتاب ۱۶ امین استارلینک

یکی از موارد قابل توجه در این پرتاب استفاده مجدد از تقویت کننده مرحله اول Falcon 9 و همچنین نمایش آن است. مرحله اول قبلاً در کمتر از ۶ مأموریت انجام شده است ، از جمله چهار پرتاب قبلی Starlink و دو پرتاب ماهواره دیگر. نمایشگاه از دو قطعه تشکیل شده است که یکی از آنها قبلاً در یک مأموریت استفاده شده و دیگری از آن قبلاً در دو مأموریت استفاده شده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

مشاهده تمامی اخبار و حواشی نمایشگاه CES 2021

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر