پردازنده اسنپدراگون ۸۸۵ از فناوری ۵ نانومتری سامسونگ استافده خواهد کرد

اسنپدراگون ۸۷۵ زودتر از نسخه های قبلی خود عرضه خواهد شد. کوالکام تایید کرده است که در تاریخ ۱ دسامبر رسما به بازار عرضه می شود. اولین گوشی هوشمند با این تراشه در ژانویه ۲۰۲۱، حداقل ۲ ماه زودتر از سال های گذشته به بازار می آید.

اسنپدراگون ۸۷۵

جای تعجب نیست که سری گلکسی S21 سامسونگ هنوز اولین سری با پردازنده سری اسنپدراگون ۸۷۵ در جهان است. و شیائومی می ۱۱ اولین دستگاهی چینی خواهد بود که از این تراشه استفاده می کند. اولین دسته تولید کنندگان که از این تراشه هم استافده می شکنند شامل شیائومی، ویوو، BBK، و غیره است.

اسنپدراگون 875

کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ از فرایند ۵ نانومتری سامسونگ استفاده خواهد کرد. همچنین از معماری خوشه ای هشت هسته ای ‘۴+۳+۱’ استفاده خواهد کرد. تک هسته بزرگ دارای سرعت پردازنده ۲.۸۴ گیگاهرتزی، ۳ هسته کورتکس A78 با سرعت ۲.۴۲ گیگاهرتزی و ۴ هسته A55 با سرعت ۱.۸ گیگاهرتزی خواهند بود.

علاوه بر این، پردازنده گرافیکی اسنپدراگون ۸۷۵ آدرینو ۶۶۰ خواهد بود. این تراشه از واحد پردازش امن کوالکام، موتور پردازش تصویر اسپکترا ۶۸۰ و هسته اصلی سنسور های اسنپدراگون استفاده خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در بخش اتصالات هم شاهد وای فای ۸۰۲.۱۱ax، ۲ × ۲ MIMO و بلوتوث میلان پشتیبانی می کند. این تراشه همچنین از مودم ۳G/ 4G/ 5G و باند های موج میلی متر و زیر ۶ گیگاهرتزی پشتیبانی می کند.

اسنپدراگون ۸۸۵ و اسنپدراگون ۸۹۵

با این حال، باید بگوییم که کوالکام قبلا کار بر روی تراشه پرچمدار نسل بعدی را شروع کرده است. اسنپدراگون ۸۸۵ بعدا در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. بدیهی است که مشخصات فعلی ناشناخته است، اما همچنان به استفاده از فرایند ۵ نانومتری سامسونگ ادامه می دهد و ممکن است نسخه پیشرفته LPP فرایند ۵ نانومتری باشد.

در مورد اسنپدراگون ۸۹۵ در سال ۲۰۲۲، مشخصات دقیق وجود ندارد. اما فناوری فرایند تغییر خواهد کرد. احتمالا دوباره به کارخانه ریخته گری TSMC در این نسل از تراشه های روی خواهد آورد.

اسنپدراگون ۸۹۵ احتمالا از فرایند ۴ نانومتری TSMC استفاده خواهد کرد. در واقع این یک نسخه بهبود یافته از فرایند ۵ نانومتری است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر