پردازنده جدید ۵G مدیاتک دیمینسیون ۱۸ مه رونمایی می شود

پردازنده جدید ۵G مدیاتک دیمینسیون ۱۸ مه رونمایی می شود

در اوایل توسعه ۵G، فقط گوشی های هوشمند پرچمدار می توانستند به دلایل واضح از شبکه ۵G پشتیبانی کنند. با این حال، همه جیز به سرعت با ظهور تراشه های ۵G میان رده تغییر کرد.

مدیاتک، سازنده تراشه تایوانی، هم اکنون به طور فعال در تولید تراشه ۵G شرکت دارد. این گزینه به بسیاری از سازندگان گوشی های هوشمند راه حل های جایگزینی کوالکام را می دهد.

پس از انتشار مدیاتک دیمینسیون ۱۰۰۰، این شرکت دو تراشه ۵G دیگرا را هم منتشر کرد. آن دو شامل دیمینسیون ۸۰۰۰ و اخیرا هم که دیمینسیون ۱۰۰۰ پلاس هستند.

پردازنده جدید 5G مدیاتک

با این حال، مدیاتک تراشه های ۵G بیشتر را منتشر خواهد کرد. امروز صبح، مدیر رسمی مدیاتک در ویبو اعلام کرد که در ساعت ۱۴:۳۰ به وقت محلی روز ۱۸ مه، مدیاتک کنفرانس رونمایی محصول جدید را برگزار می کند.

طبق گفته این شرکت، شاهد وضوح هسته ۵G و عملکرد آن خواهیم بود. اکنون، هیچ اطلاعات دقیقی درباره این تراشه جدید شرکت در دسترس نیست. با این وجود گمانه زنی هایی وجود دارد که می تواند یک پردازنده میان رده باشد و شاید هم دیمنسیون ۸۰۰ پلاس باشد.

مدیاتک دیمینسیون ۸۰۰

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

دیمینسیون ۸۰۰ طی یک فرایند ۷ نانومتری TSMC ساخته شده است، که از باند های اصلی ۶۹ هرتزی، شبکه دوگانه اتصال  سلولی نسل چهارم ۲G-5G، اتصال به اشتراک طیف پویا (DSS) و سرویس صوتی VoNR پشتیبانی می کند.

همچنین لازم به ذکر است که دیمنسیون ۸۰۰ از تجمع دو حامل CA تسکیل می شود. بنابراین، در مقایسه با راه حل های دیگر که تنها از حامل منفرد پشتبانی می کنند. (۱ حامل بدون CA)، پوشش دادن شبکه ۵G با فعال کردن چندین اتصال، که با باعث بهبود ۳۰ درصدی می شود. در حالی که سوئیچینگ یکپارچه و توان متوسط بالاتر را نیز به همراه دارد.

پردازنده جدید 5G مدیاتک

علاوه بر این، ابعاد ۸۰۰ ترکیبی از چهار هسته A76 و چهارهسته A55 است که بیشترین فرکانش آن ۲ گیگاهرتزی است. اگر به بخش هسته های گرافیکی مراجعه کنیم پردازنده گرافیکی مالی جی ۷۷ را پیدا می کنیم که از رزولوشن فول اچ دی پلاس و سرعت تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می کند. علاوه براین، بهینه سازی این پردازنده توسط مدیاتک HyperEngine انجام می پذیرد که باعث به ارمغان آمدن تجربه بازی بهترین می شود.

دقیقا مثل دیمینسیون ۱۰۰۰، سری ۸۰۰ هم دارای پردازنده هوش مصنوعی مستقل APU 3.0 با معماری چهار هسته است. این پردازنده امکان عملکرد هوش مصنوعی حداکثری ۲.۴TOPS را فراهم می کند(۲.۴ تریلیون محاسبه در ثانیه).

دیمینسیون ۸۰۰ می تواند حداکثر از چهار دوربین پشتیبانی کند، اما حداکثر رزولوشن سنسور اصلی ۶۴ مگاپیکسل است. در هر صورت، ما می توانیم یک سنسور ۳۲ مگاپیکسلی به علاوه یک دوربین دیگر ۱۶ مگاپیکسلی و دو دوربین دیگر را مشاهده کنیم.

این پردازنده از فوکوس خودکار با الهام از هوش مصنوعی، ارائه خودکار، تعادل رنگ سفید، کاهش نویز هوش مصنوعی NR، تشخیص چهره و اولن عملکرد ویدیویی چند فریم ۴K اچ دی آر در جهان را پشتیبانی می کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع ITHome

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر