پردازنده گلکسی S21 احتمالا اسنپدراگون ۸۶۵ باشد

قیمت پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵ بیش از حد بالا است. بنابراین احتمالا سامسونگ در حال آماده سازی برای پردازنده پرچمدار سری S است. طبق گفته کاربر MauriQHD در توییتر، سامسونگ در حال بحث برای استفاده دوباره از پردازنده اسنپدراگون ۸۶۵ در پرچمدار جدید سری S خود یعنی گلکسی S21 است. در عین حال در جایگاه مقایسه پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵، پردازنده اگزینوس ۱۰۰۰ سامسونگ انتخاب بهتر و با صرفه ترین به نظر می رسد.

اسنپدراگون ۸۶۵ یا اگزینوس ۱۰۰۰ ؟

همانطور که گزارش شده بود شیائومی قبل از این پردازنده های اسنپدراگون ۸۷۵ را سفارش داده است. این شرکت چینی برای هر پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵ مبلغ ۲۵۰ دلار را پرداخته است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که استفاده از پردازنده اسنپدراگون ۸۶۵ در پرچمدار بعدی سامسونگ تصمیم منطقی است.

دیروز Kuma_Sleepy گفت که قیمت بسته اسنپدراگون ۸۷۵ همان ۲۵۰ دلار گفته شده در بالا است، این در حالی است که قیمت یک تراشه تکی این پردازنده ۱۳۰ دلار است. در مقایسه با بسته اسنپدراگون ۸۶۵ قیمت تراشه ها به تنهایی ۱۰۰ و ۵۰ دلار افزایش یافته است.

گلکسی S21

البته این هم ممکن است که سامسونگ از پردازنده اسنپدراگون ۸۶۵ در نسخه استاندارد این سری استفاده کند. و در سایر مدل های پردازنده جدیدتری استفاده کند. سامسونگ در این هول و هوش تراشه های مخصوص خود را هم تولید کرده است. که با توجه به وضعیت استفاده از اگزینوس ۱۰۰۰ هم می تواند ایده آل باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

همانطور که شاید در جریان باشید پردازنده های اسنپدراگون ۸۷۵ کوالکام و اگزینوس ۱۰۰۰ سامسونگ هر دو از معماری کورتکس-ایکس ۱ استفاده می کنند. اما از آنجا که اسنپدراگون ۸۷۵ از فناوری ۵ نانومتری استفاده می کند، بدون شک قیمت بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر این، از پردازنده اگزینوس ۱۰۰۰ سامسونگ هم شایعه شده است که از فناوری پردازنده گرافیکی rDNA شرکت AMD استفاده می کند. تستی نرم افزاری که در ماه انجام پذیرفت، اگزینوس ۱۰۰۰ از لحاظ گرافیکی عملکردی قدرتمند تری از اسنپدراگون ۸۶۵ داشت.

تکنولوژی دوربین زیر صفحه نمایش

گزارش شده است که هر سه مدل سری گلکسی S21 از این فناوری بهره خواهند برد. جالب تر اینکه این فناوری برای اولین بار در این گوشی به کار گرفته خواهد شد. به غیر از این حسگر اثرانگشت زیر صفحه نمیش اولتراسونیک ۳.۰ کوالکام به کار خواهد رفت.

جدا از این، پیشرفت های بزرگ در زمنیه های دیگر با این گوشی به وقوع خواهد پیوست. همچنین این هم شایعه شده است که سامسونگ گلکسی S21 با دوربین اصلی ۱۵۰ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد. پیش بینی می شود این گوشی در سه ماهه اول سال آینده وارد بازار شود. جالب ترین نکته که احتمالا غیر منظره باشد این است که شاید پرچمدار آینده سری S سامسونگ با نام گلکسی S30 همراه باشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر