گوشی هواوی میت ۴۰ از آخرین تراشه پرچمدار کایرین بهره خواهد بود

اکنون که دومین فصل از گوشی های هوشمند پرچمدار سما شروع به کار کرده اند، هواوی هم در تلاش است تا پرچمدار نیمه دوم سال خود را در قالب سری هواوی میت ۴۰ رونمایی کند. اولین خبر ها و گزارش های مربوط به پرچمداران آینده در حال ظهور است.

اول از همه، این یک دستگاه قدرتمند با عملکرد عالی است که توسط آخرین تراشه کایرین ارائه شده است. به تازگی، ریچارد یو، رئیس گروه تجاری هواوی فاش کرد که هواوی میت ۴۰ در حال بسته بندی با یک تراشه های سیلیکون کایرین است. حال تقریبا می توان تصویر کرد که میت ۴۰ با کایرین ۹۰۰۰، بهترین پرچمدار نیرو گرفته با تراشه کایرین خواهد بود.

طبق گفته های مجری، های سیلیکون دیگر قادر نخواهد بود تراشه های کایرین را پس از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ تولید کند. اکنون این تولید عجله می شود تا بیشتری مقدار ممکن از کایرین ۹۰۰۰ را به نتیجه برساند که تولید کنندگان تراشه قادر به استفاده از فناوری پیشرفته ایالات متحده برای ساخت تراشه برای هواوی نیستند.

این شامل TSMC است که در ساخت تراشه های های سیلیکون است. TSMC در حال حاضر کلیه تراشه های پرمصرف های سیلیکون را برای دستگاه های پرچمدار هواوی و همچنین تراشه های شبکه آنها برای پشتیبانی از نسل پنجم شبکه را تولید می کند.

شریک دوم هواوی در چین نمی تواند محصولاتی نوآورانه تولید کند

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

هواوی در تلاش است تا یک راه حل مناسب برای جایگزینی TSMC پیدا کند. این پیگیری منجر به همکاری با SMIC چینی شد که تراشه کایرین ۷۱۰A را به دنبال داست. متاسفانه، SMIC از توانایی ولید تراشه های پیشرو ۵ نانومتری یا ۵ نانومتری فاصله زیادی ندارد.

حتی گوشی های مدرن میان رده در حال حاضر تراشه هایی را که طی فرایند ۱۲ نانومتری یا حتی نانومتری ساخته شده اند را پشتیبانی می کنند. پس از ۱۵ سپتامبر، هواوی برای رقابت در بازار گوشی های هوشمند، راه حل مناسبی نخواهد داشت.

همانطور که گفته شد، طراحی تراشه های کایرین نسل بعدی برای هواوی میت ۴۰ آماده است و این شرکت همچنان سهام خود را ذخیره می کند. به همین دلیل پرچمداران بعدی تقریبا تضمین شده اند. ما نمی توانیم در مورد پرچمداران آینده هم همین را بگوییم.

این شرکت در اواخر ماه مارس شروع به کار کرد که هنوز می تواند تراشه هایی از مدیاتک و Unisoc خریداری کند. در حال حاضر، این شرکت در حال آزایش در مورد تراشه های دیمنسیتی مدیاتک روی چند گوشی است. در حال حاضر، به نظر می رسد تنها راه برای این شرکت است. دولت ایالات متحده تلاش خواهد کرد تا راهی رای متوقف کردن این شرکت بیابد.

با وجود تمام مشکلات اخیرا به وجود آمده این شرکت همچنان محکم روی کار خود ایستاده است. این مسئله کنجکاوی به وجود آورده که در آینده این امر چگونه تغییر خواهد کرد زیرا ممکن است پرچمداران هواوی در سال ۲۰۲۱ قادر به رقابت با سایر گوشی های چینی نباشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع ITHome

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر