پردازنده ۷ نانومتری SMIC از اواخر ۲۰۲۰ تولید می شود

پردازنده ۷ نانومتری SMIC از اواخر ۲۰۲۰ تولید می شود

شرکت SMIC یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پردازنده های نیمه هادی معروف در دنیا می باشد و از سال گذشته شروع به تولید پردازنده های ۱۴ نانومتری کرده است، این شرکت در اواخر سال گذشته شروع به تولید و عرضه جهانی پردازنده های کوچک کرده است.

طبق گفته مدیر بازاریابی این شرکت، قرار است شاهد عرضه پردازنده های ۷ نانومتری از این شرکت چینی باشیم که برای اواخر سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است و قرار است یک جایگزین بسیار مناسب برای تراشه های ۱۴ نانومتری این شرکت خواهد بود که در اواخر سال ۲۰۱۹ تولید شده بود باشد.

مدیرعامل SMIC دکتر لیانگ منگسونگ گفته است این پردازنده های ۷ نانومتری نسبت به سری های قبلی خود ۵۷ درصد مصرف انرژی را کاهش خواهند داد که کمک بسیار زیادی به کاربران در این مورد خواهد کرد و اگر این شرکت چینی پیاده سازی کند قطعا اتفاق بسیار بزرگی خواهد بود.

پردازنده ۷ نانومتری SMIC یک محصول رقابتی در مقایسه با پردازنده های شرکت هایی همچون AMD و اینتل خواهد بود که قطعا شاهد یک رقابت حساس و جذاب میان این شرکت ها برای فروش پردازنده های ۷ نانومتری در بازار سخت افزار خواهیم بود.

در این سری جدید شاهد کوچک شدن اندازه تراشه نسبت به نسخه ۱۴ نانومتری خواهیم بود و علی رغم اینکه اندازه کوچکی خواهد داشت سرعت و پایداری بسیار زیادی نسبت به نسخه قبلی خواهد داشت که یک امتیاز مثبت برای این شرکت چینی به ثبت خواهد رسید و بهترین کارایی را از خود به نمایش خواهد گذاشت.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

پردازنده 7 نانومتری SMIC از اواخر 2020 تولید می شود

پردازنده ۷ نانومتری SMIC

این شرکت چینی بخاطر تولید پردازنده های نسخه جدید خود باید هزینه های زیادی را صرف کند و این کمی هزینه بر خواهد بود که شاید این شرکت چینی را به یک مشکل بسیار بزرگی دچار کند، طبق تحقیقات اولیه این شرکت به هزینه ای معادل ۳.۱ میلیارد دلار نیاز خواهد داشت.

این در حالی می باشد که تمامی درآمد سالانه این شرکت از ریخته گری حدود ۳ میلیارد دلار در سال می باشد که یک اتفاق بسیار بزرگی برای این شرکت چینی خواهد بود و باید منتظر ماند و دید که این شرکت می تواند از پس هزینه های بزرگ و مشکلات این کار بربیاید.

تولید تراشه های ۷ نانومتری از سوی این شرکت چینی می تواند جذاب باشد و نشان از بازار بسیار خوب چین دارد که باید منتظر این باشیم که کدام شرکت عملکرد بهترین نسبت به دیگری خواهد داشت و می تواند بازار مورد نظر را به دست بیاورد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع tomshardware

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.