پردازنده AMD Ryzen Pro 6000 با فرآیند ۶ نانومتری معرفی شد

شرکت AMD امروز به طور رسمی از پردازنده AMD Ryzen Pro 6000 رونمایی کرد. این تراشه برای لپتاپ های تجاری در نظر گرفته شده است و طی فرآیند ساخت ۶ نانومتری ساخته شده است. برخی از تراشه های جدید AMD بر روی لپتاپ های EliteBook 800 G9 HP و ThinkPad Z پیاده سازی خواهند شد.

AMD این سری از تراشه های خود را در لپ تاپ های مدل های H و U معرفی خواهد کرد و لپ تا های سری H هم دارای خروجی ۳۴ و ۴۵ وات هستند و مدل های U هم دارای خروجی ۱۵ و ۳۰ واتی هستند. این سری تراشه ها در کنار سری Ryzen Pro 5000 عرضه خواهند شد و تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ بر روی لپتاپ های جدید استفاده خواهند شد.

تمامی مدل های سری Ryzen Pro 6000 بر اساس آخرین معماری AMD Zen 3 و فرآیند ۶ نانومتری توسعه خواهند یافت و تا ۳۰ درصد عملکرد بهتری خواهند داشت. پردازنده جدید AMD دارای گرافیک داخلی RDNA 2 AMD است که پیشرفت بسیار زیادی نسبت به سری پردازنده های Pro 5000 دارد.

سری پردازنده های AMD Ryzen Pro 6000 از هشت پردازنده جدید، سه پردازنده شش هسته و دوازده رشته هستند و پنج پردازنده هشت هسته ای با شانزده رشته تشکیل می شوند. طبق تست های AMD، تراشه های جدید این شرکت از نظر پردازش و توان خروجی، حدود دو برابر سریع تر از نسخه قبلی است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
پردازنده AMD Ryzen Pro 6000

شرکت AMD پردازنده های نسخه U خود را با نسل دوازدهم اینتل مقایسه کرد و ادعا می‌کند که از نظر پردازشی سرعت بیشتری نسبت به محصول اینتل دارد. در تست هایی که توسط PCMark و Cinebench R23 multi-thread منتشر شده است، سرعت بیشتر و عملکرد کلی قابل توجهی را به نمایش می‌گذارد.

سری پردازنده های AMD Ryzen Pro 6000 اولین تراشه هایی هستند که از Windows Pluton پشتیبانی می‌کنند. این پلتفرم باعث افزایش امنیت کلی دستگاه در برابر حملات می‌شود. همچنین پشتیبانی از Windows Autopilot، باعث می‌شود تا مدیران اجازه مدیریت سریع رایانه های شخصی را داشته باشند.

پردازنده های نسل جدید AMD از نیمه دوم سال ۲۰۲۲ معرفی خواهند شد و در لپتاپ های تجاری زیادی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. از طرفی هم انتظار داریم توسعه این نوع تراشه ها با نزدیک شدن به اواخر سال ۲۰۲۲ پیشرفت زیادی داشته باشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر