پیش ثبت نام خودرو به مناسبت عید فطر + شرایط

مهدی صادقی نیارکی در گفت و گو با با شبکه خبر در خصوص فروش فوق العاده ۲۵ هزار خودرو داخلی در عید فطر گفت: به منظور ایجاد تعادل در بازار در چند مرحله فروش فوق العاده خودرو های داخلی را خواهیم داشت.

وی افزود: در این دوره دو شرکت ایران خودرو و سایپا، ۲۵ هزار خودرو را عرضه می کنند. لازم به ذکر است که پیش ثبت نام این خودرو ها از ساعت ۲۴ شنبه ۳ خرداد آغاز شده است و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول تایید کرد که برای تحقق شعار واقعی کردن تقاضا ها و عدالت در توضیع در این دوره محدودیت هایی برای ثبت نام در نظر گرفته شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت که افراد حائز شرایط با مراجعه به سامانه دو شرکت ایران خودرو و سایپا می توانند برای انجام پیش ثبت نام، رمز عبور مختص خود را دریافت کنند، او گفت رمز عبور افراد کدملی آن ها در نظر گرفته شده است.

صادقی گفت: در صورتی که عرضه و تقاضا در این دوره برابر باشد عرضه با روال معمول خود انجام می شود، اما در غیر این صورت یعنی زمانی که تقاضا و عرضه مقایرت نداشته باشند به روش های دیگری مثل قرعه کشی برای عرضه خودرو متوسل می شویم.

فروش فوق العاده خودرو

وی افزود: ما در این روش فروش شرایط سختی اعمال کرده ایم تا مصرف کننده واقعی برای خرید اقدام کند. داشتن گواهینامه، سن بالا ۱۸ سال، هر کد ملی یک ثبت نام و عدم خرید خودرو از شرکت های ایران خودرو و سایپا طی سه سال گذشته از شروط اصلی این ثبت نام است.

او ادامه داد که برای ثبت نام در این مرحله فروش فوق العاده افراد نباید پلاک فعال خودرو داشته باشند یعنی مالک خودرویی نباشند.

مقام مسئول تاکید کرد که گواهینامه، کدملی و شماره حساب اعلامی باید متعلق به فرد ثبت نام کننده باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

صادقی نیارکی گفت که خودرو یک سال در رهن و قابل معامله نیست و اگر ۳ ماه به خدمات پس از فروش مراجعه نکند گارانتی خودرو حذف می شود.

وی افزود: اگر ثابت شود که اطلاعاتی که فرد ارائه داده صحت نداشته باشد ثبت نام باطل می شود و شخص تا ۳ سال آینده حق ثبت نام خودور نخواهد داشت.

معاون وزارت صمت تصریح کرد که ۵۰ درصد از قیمت خودرو در مرحله نخست یعنی ثبت نام دریافت می شود و تا مرحله قرعه کشی در حساب واسط نگهداری می شود بعد از قرعه کشی طی ۷ روز کاری به حسب افراد که گزینش نشده اند بر می گردد.

صادقی نیارکی ادامه داد که نیمه دوم خرداد به بعد روز های دیگر را برای فروش محصولات شرکت های خودروساز داخلی اعلام خواهیم کرد.

فروش فوق العاده خودرو

 

پیش ثبت نام ۳۰۰ هزار خودرو تا پایان سال جاری

او افزود: امسال تا آخر سال حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو را در ۴ مرحله دیگر پیش ثبت نام خواهیم کرد، پس مردم عجله نکنند.

معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: دولت طرحی برای جلوگیری از ورود سوداگران به بازار خودرو برای کسب سود ناویژه را در دستور کار خود دارد.

وی افزود پارسال تا پایان اردیبهشت ماه ۱۱۸ هزار خودرو را تولید کرده بودیم که امسال به ۱۲۲ هزار دستگاه رسید و با وجود محدودیت های ایجاد شده بخاطر کرونا رشد تولید ۳.۵ درصدی را داشتیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر