پیش نمایش اندروید ۱۱ بر روی گوشی های گوگل

پیش نمایش اندروید ۱۱ بر روی گوشی های گوگل

گوگل پبش نمایش های مختلفی از اندروید ۱۱ را برای کاربران خود به نمایش گذاشته است که در آن شاهد تغییرات بسیار زیادی از سوی گوگل برای این سیستم عامل بوده ایم که آنها را به معرض نمایش گذاشته است.

پیش از این گوگل نسخه جدیدی را از این سیستم عامل جدید خود رونمایی کرده بود که تابحال از این ویژگی در هیچ کدام یک از سیستم عامل های خود به کار نگرفته است و این باعث می شود تا شاهد اتفاقات بسیار جذاب و جالبی در این سیستم عامل باشیم.

گفته می شود قابلیتی به نام کلمبوس در این نسخه به این سیستم عامل وارد خواهد شد که قابلیت های بسیار جذابی خواهد داشت و گفته می شود برای بکارگیری برخی از قابلیت های گوشی های هوشمند را در پی خواهد داشت و گفته می شود حالتی جذاب و خوبی باشد.

پیش نمایش اندروید ۱۱ در چند ماه آینده طی یک آپدیت معمولی برای کاربرانی که قرار است از پیش نمایش آنها استفاده کنند و یا بتوانند به صاحبان گوشی های گوگل پیکسل ۳XL، پیکسل ۴ و پیکسل ۴XL هستند که آن ها هم فعلا حتمی نیست و بعد از آزمایش معلوم می شود. دو عمل جدید اضافه شد: اسکرین شات و برنامه های اخیر یا همان recent apps. علاوه بر این گوگل این ویژگی را برای جلوگیری از ورودی ها کاذب تصحیح کرده است. همه این اطلاعات طبق گفته توسعه دهندگان XDA است.

اندروید ۱۱ بر روی گوشی های پیکسل گوگل

 

کلمبوس از اطلاعات مربوط به سنسور های شتاب سنج و ژیروسکوپ دستگاه برای تفسیر استفاده کاربر هنگام استفاده از دوبار استفاده می کند. علاوه بر این، این ژست تحت هر شرایطی کار نخواهد کرد، مانند خاموش بودن صفحه نمایش، دوربین فعال یا در صفحه قفل که از تخلیه غیرضروری باتری و ورودی های تصادفی جلوگیری می کند.

علاوه بر حرکات جدید ذکر شده در بالا، ژست های کلمبوس همچنین می توانند دوربین را فعال کنند، یک تایمر را اخراج کنند، دستیار گوگل را رونمایی کنند، موسیقی را پخش یا مکث کنند، نوار وضعیت را فرو بندند، تماسهای ورودی را خاموش کنند، هشدار ها را به تعویق بیندازد، یک عمل انتخاب شده توسط کاربر را انجام دهند و همچنین اعلان ها را هم غیر فعال کنند.

طبق گفته توسعه دهندگان XDA، تلفن های هوشمند پیکسل از زمان پیکسل ۲ و ۲XL در حال حاضر سخت افزار مورد نیاز برای پشتیبانی از این ویژگی را دارند و XDA حتی توانسته است این ویژگی را برای کار بر روی پیسکل ۲ بدست آورد، اما این وظیفه بر عهده گوگل خواهد بود. آن را در دستگاه های پیکسل انجام خواهد داد.

آیا ژست کلمبوس مفید واقع خواهد بود؟ چه برنامه ریزی برای انجام آن باید کرد؟ نظراتتون رو زیر همین پست برامون کامنت کنید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر