چرا قیمت گلکسی S20 اولترا گران است

سامسونگ تازگی یک هیولای تمام عیار را در سری S با نام گلکسی S20 اولترا منتشر کرده است. این گران ترین گوشی در تاریخ کل سری S است و از ویژگی های آن تا حد لبه دار است. این با یک چشم انداز ۱۳۹۹ دلار شروع می شود اما هزینه ساخت آن چقدر است؟ Tech Insights اخیرا گلکسی S20 اولترا را با شماره مدل SM-G988N (واحد کره جنوبی) رها سازی کرد.

آنها پس از برخی از تجزیه و تحلیل هزینه های اولیه، دریافتند که که نوع ۱۲ گیگابایتی رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی برای ساخت سامسونگ تنها حدود ۵۲۸.۵۰ دلار هزینه دارد که این شرکت با قیمت ۱۳۹۹ دلار به فروش می رساند.

معلوم نیست که مارکها محصولات خود را به مراتب بیشتر از هزینه ای که برای ساخت آنها هزینه می کنند، قیمت گذاری می کنند. اما این برآورد های قیمت شامل بازاریابی و سایر هزینه ها نمی شود. حتی اگر بعدا به آنها اضافه شود، شرکت ها هنوز هم می توانند به خصوص در تلفن های هوشمند رده بالا سود کسب کنند. به نظر می رسد حتی با گلکسی S20 اولترا، پرهزینه ترین سری گلکسی S که در حال حاضر عرضه شده است.

گفته می شود، در زیر لیست هزینه اجزای موجود در گلکسی S20 اولترا (SM-G988N) طبق تحقیقات انجام شده روی این موضوع است.

قیمت قطعات گلکسی S20 اولترا

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

قیمت گلکسی S20 اولترا

با نگاهی به داده های فوق می توانیم به وضوح مشاهده کنیم که دوربین های استفاده شده در گلکسی S20 اولترا بیشترین قیمت را با ۱۰۷.۵۰ دلار دارند. معمولا نمایشگر ها و پردازنده های بیس باند گران ترین هستند اما در مورد S20 اولترا این مصداق می تفاوت است که آنها فقط پس از حسگر های عظیم تصویر که در این گوشی توسط این شرکت استفاده شده است آمده است.

نکته جالب دیگر اینجاست که پرچمدار اولترا پریمیوم سامسونگ نسبت به آیفون ۱۱ پرو مکس اپل همانطور که ماکس وینباخ هم در توییتر گفته است ۳۸ دلار بیشتر از آن هزینه ساخت داشته است.

به هر حال، این فقط یک هزینه پیشنهادی است، ممکن است هزینه واقعی به علاوه هزینه های دیگر متفاوت باشد. با این وجود سامسونگ اگر واقعا فروش جدیدترین پرچدار خود بالا ببرد ، می توان گفت بالاترین فروش  تلفن های هوشمند در بخش بالای ۱۰۰۰ دلار هستند، اگر این گونه باشد یعنی S20 اولترا فروش خوبی خواهد داشت.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع techinsights

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر