۷۳ درصد کاربران جهانی گوشی های هوشمند زیر ۴۰۰ دلار را ترجیح می دهند

کاهش تقاضای مصرف کننده، بحران و تورم باعث افزایش قیمت گوشی های هوشمند می شوند. در نتیجه، بازار پرچمدار کاهش می باید و کاربران به طور افزایشی تصمیم می گیرند که برای استفاده روزانه چیزی ارزان تر را بخرند. تقاضا برای گوشی های هوشمند ارزان قیمت به طور مداوم زیاد است و به گفته تحلیلگران IDC، گوشی های زیر ۴۰۰ دلار ۷۳ درصد از فروش بازار جهانی گوشی های هوشمند به خود اختصاص داده اند.

۷۳ درصد کاربران جهانی گوشی های هوشمند زیر ۴۰۰ دلار را ترجیح می دهند

بیشتر از همه در سه ماه دوم سال جاری، مصرف کنندگان گوشی های هوشمند دستگاه هایی با قیمت ۱۰۰ الی ۴۰۰ دلاری ترجیح می دهند، که سهم عمده ای در بازار جهانی گوشی های هوشمند را اشغال کنند.

اینگونه دستگاه ها بیشتر در آمریکای لاتین، خاورمیانه، اروپای مرکزی و شرقی، آفریقا، منطقه آسیا و اقیانوسیه فروخته می شوند. جالت اینجاست که در ایالات متحده، کاربران در خرید گوشی های هشومند صرفه جویی نمی کنند. و به این واسطه تقاضا برای گوشی های مقرون به صرفه تا ۲۰۰ دلار افزایش یافته است.

متوسط قیمت از ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار متغیر است. و در پایان سه ماهه دوم سال جاری، رشد ۴ درصدی داشته است. فعال ترین خرید اینگونه گوشی های هوشمند در چین بود که سهم آن از ۸ درصد به ۲۱ درصد افزایش یافت.

کاربران جهانی گوشی های هوشمند زیر 400 دلار

تحلیلگران پیش بینی می کنند که تقاضا برای مدل هایی با قیمت ۱۰۰ الی ۴۰۰ دلار همچنان افزایش خواهد یافت، زیرا کاربران به طور فراینده ای دستگاه های مقرون به صرفه را ترجیح می دهند. گوشی های هوشمند ۵G با متوسط قیمت ۴۶۵ دلار در سال ۲۰۲۴ محبوبیت بیشتری پیدار خواهند کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

حمل و نقل گوشی های هوشمند ۵G تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۲۷۸ میلیون دستگاه می رسد

ما شاهد ورود بسیار خوب به شبکه نسل پنجم در سال گذشته بودیم. با این وجود، ۲۰۲۰ سالی است که سرانجام این روند مشتری ها را به خود جلب می کند. دلیل آن کاملا ساده است، در حالی که در سال ۲۰۱۹ تعداد اندکی گوشی هوشمند گران قیمت شاهد بودیم، ۲۰۲۰ اتصال ۵G را به بازار گوشی های میان رده معرفی کرد. با وجود همه گیری مداوم، افزایش اتصال ۵G گوشی های میان رده متوقف نشد.

اکنون تعداد زیادی تراشه ۵G از کوالکام و مدیاتک در دسترس سازندگان گوشی های هوشمند است. مدیاتک با مجموعه دیمنسیتی خود به چندین شرکت در چین کمک می کند تا قیمت گوشی های ۵G را کاهش دهند.

کاربران جهانی گوشی های هوشمند زیر 400 دلار

به گفته Canalys، چین در حال حاضر استقرار شبکه و در دسترس بودن گوشی را رهبری می کند. این شرکت تحقیقاتی اظهار داشت که ۲۷۸ میلیون گوشی ۵G در سال ۲۰۲۰ به فروش می رسد. بیش از ۶۲ درصد از آنها یعنی ۱۷۲ میلیون گوشی در بازار چین فروخته می شود.

در حال حاضر، پیش بینی ها حاکی از آن است که بازار گوشی های ۵G تا سال ۲۰۲۱ دو برابر خواهد شد. دو برابر مقدار فعلی دستگاه های موجود در بازار های جهانی. در سال آینده، تمام مناطق مهم باید پوشش ۵G خود را بیشتر گسترش دهند. نسبت قیمت گوشی های هوشمند ۵G باید سیل نزولی خود را تا سال آینده حفظ کند.

اگر به خاطر داشته باشید، در آغاز سال ۲۰۲۰ هیچ گوشی ۵G با قیمت ۳۰۰ دلار به پایین وجود نداشت. ولی اکنون قیمت گوشی های میان رده ۵G زیر ۲۵۰ دلار هم وجود دارد. علاوه بر این ریلمی در تاریخ ۱ سپتامبر ریلمی V3 5G را رونمایی کرد که مقرون به صرفه ترین گوشی هوشمند با پشتیبانی از ۵G است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر