کاربران ۲G و ۳G حدود ۴۶% از کاربران جهانی تلفن همراه را تشکیل می دهند

طبقآخرین پیش بینی استراتژی آنالیز در بازار شبکه های بی سیم که در اوایل سال جاری اعلام شده است، کاربران ۲G و ۳G حدود ۴۶ درصد از کل کاربران جهانی تلفن همراه را تشکیل داده اند. اما با این حال فقط ۲۷ درصد از کل درآمد جهانی تلفن همراه را به خود اختصاص می دهند. تا سال ۲۰۲۳، این میزان به ۱۰ درصد کاهش می یابد.

در آفریقا هنوز از شبکه ۲G استفاده می شود با این حال، آفریقا را می تواند یک مورد خاص قلمداد کرد. در این منطقه میانگین درآمد از هر حساب کاربری ۲ دلار است.

در آفریقا هنوز از ۲G استفاده می شود

به هر حال، آفریقا و دیگر مناطق در حال توسعه هم پیشرفت خوبی در ارتقا سرویس های ۴G داشته اند. به عنوان مثال، گسترش شبکه ماهواره ای ۴G و بسته های بزرگ باعث مهاجرت و ارتقا کاربران این مناطق به شبکه ۴G شده است. از نظر میانگین، استفاده از داده ها و مقادیر میانگین درآمد از هر حساب کاربری، همه جنبه های را بسیار بهبود یافته است.

در سال گذشته، ۳.۴ درصد از رشد درآمد حاصل از دیتا ها بوده است. در مارس ۲۰۲۰، نسبت کاربر داده های ۴G از ۱۸ درصد مربوط به سال گذشته به ۲۹ درصد افزایش یافت. در آمد حاصل Airtel از ۴G بیش از ۶۰ درصد بوده است.

بیشتر اپراتور های به ۴G و بالاتر منتقل می شوند

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اپراتور های زیادی برنامه های شبکه اتصالات ۲G و ۳G را اعلام کرده اند. در همین راستا برخی از کشور های آمریکای شمالی و آسیا و اقیانوسیه در خط مقدم فرایند جهانی شبکه ۲G و ۳G قرار داند. اما علاوه بر آنها کشور های دیگری هم در حال کار بر روی انتقال به ۴G هستند. به عنوان مثال، بازار هند به سوی ۴G می شتابد. شبکه هوایی هند شبکه ۳G خود را بسته اند.

FoneZiggo در فوریه امسال بساط ۳G خود در هلند را بست. سرمایه گذاری مشترک شرکت های دانمارکی تلیا و تلنور در زمینه از بین بردن ۳G از آوریل ۲۰۲۱ فاش کرده اند. CTO وودافون هم در مورد بسته شدن پروندده ۳G در اروپا از سال ۲۰۲۲ خبر داده است.

استراتژی انالیز معتقد است که برداشت ۲G معمولا نیاز به زمان زیاد برای آماده سازی دارد، مخصوصا وقتی که صحبت از سرویس های هوش مصنوعی ۲g است.

در این حال اپراتور ها ممکن است تمرکز خود را برای خاموش کردن تجارت هوشمند ۲G متمرکز کردن اند و فقط یک شبکه کم حجم ۲G را برای ارائه سرویسبه کاربران Residue Link شبکه ۲G رزرو می کنند.

در آفریقا هم باید به اهمیت عملکرد USSD شبکه ۲G برای خدامت پرداخت تلفن همراه توجه داشته باشیم. این مبحث منبع مهمی برای درآمد برای برخی از اپراتور ها است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر