واقعیت مجازی حالا برای گاو ها

پس VR فقط برای بازی نیست

VR حالا در بهبود شیردهی گاوها

صنعت واقعیت مجازی از زمانی که اولین هدست های خود را چند سال پیش به بازار عرضه کرد ، رشد قابل توجهی پیدا کرده است ، اما فقط در حوزه بازی . VR در زمینه پزشکی ، صنعت ، املاک و مستعلات و حتی برای اهداف کشاورزی استفاده می شود .

برخی از این کاربرد ها کمی عجیب تر از سایرین است و شما نیاز به نگاهی بیشتر از یک به آزمایش اخیر که کشاورزان روسی در مسکو برای اثبات این فناوری وجود دارد . در طول آزمایش که در حال انجام بوده کشاورزان گاوهایشان را با هدف بهبود روحیه عاطفی گله خود در اختیار هدفون های VR قرار دادند .

کشاورزان با توسعه دهندگان و پوشش های VR برای شبیه سازی محیط مجازی معتبر تابستانی برای گاوها مورد نظر که در آخر نتایج امیدوار کننده بود .به نظر می رسید که رفتار گاوها بهبود می یابد و متخصصان متوجه ” اظطراب کاهش یافته ” در بین گاوها شدند .
واقعیت مجازی حالا برای گاو ها

در مرحله بعد ، کشاورزان شرکت کننده در این آزمایش امیدوارند که آیا هدفون VR جواب می دهد با خیر ؟ و تفاوت خلق و خوی حاصل منجر به تولید بهتر شیر در بین گاو های آن ها خواهد شد یا نه . البته برای ما روشن نیست که آن مرحله از چه زمانی شروع خواهد شد .

اخلاق پبرامونی این آزمایش مطمئنا مورد بحث است ، اما در تلاش برای بهبود رفاه عاطفی حیوانات مزرعه چیز هایی گفته می شود . از این گذشته ، بسیاری از مزارع در سراسر جهان بیشتر به کارخانه ها شباهت دارند و گاو های موجود در آن ها همیشه در بهترین شرایط زندگی نمی کنند . هنوز هم من نوعی کنجکاو هستم که از افکار شما در رابطه با این آزمایش و صلاحیت اخلاقی دارید یا فکر می کنید ایده خوبی است یا نه .

___ با سیم پو باش تا دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر