کاهش درآمد تولید تراشه سامسونگ در سه ماهه اول ۲۰۲۰

سامسونگ الکترونیک امروز گزارش مالی سه ماهه اول خود را منتشر کرد. طبق گفته های این شرکت، عملکرد سه ماهه اول تجارت تراشه آن کاهش یافته است. با توجه به اینکه تقاضای مشتریان چینی برای تراشه هایی با کارایی بالا کاهش یافته است، در سه ماهه اول کسب کار تولید تراشه سامسونگ با کاهش ناچیز درآمد مواجه شد.

کاهش درآمد بخش تولید تراشه سامسونگ

برنامه سامسونگ برای بخش تجارت تراشه

سامسونگ الکترونیک اعلام کرد که رهبری بخش تراشه خود را در سه ماهه دوم تقویت کرده و تولید انبوه محصولات ۵ نانومتری را آغاز می کند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که بر روند تولید تراشه های ۳ نانومتری هم تمرکز خواهد کرد.

در تجارت تولید تراشه، سامسونگ الکترونیک در حال حاضر در رتبه روم در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. TSMC هم با سهم ۵۲% از بازار در رتبه نخست قرار دارد. TSMC همچنین در اوایل این ماه خاطرنشان کرد که روند تولید انبوه تراشه های ۵ نانومتری را در نیمه اول سال ۲۰۲۰ آغاز می شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با توجه به فناوری تولید تراشه های ۳ نانومتری، تراکم تراشه با مراتب بالاتر از تراشه های ۵ نانومتری است. علاوه بر این، نسبت به سلف خود نیز انرژی کمتری مصرف می کند.

تیم تحقیق و توسعه TSMC بر فرمولاسیون اساسی فرایند، بهبود عملکرد، ترانزیستور، بهبود عملکرد سیم و ارزیابی قابلیت اطمینان تمرکز دارد. به گفته این شرکت، این کمپانی به تولید کامل فناوری تراشه های ۳ نانومتری ادامه خواهد داد.

TSMC همچنین توسعه فناوری تراشه های ۲ نانومتری را هم آغاز کرده است. علاوه بر این، تیم تحقیق و توسعه این شرکت در حال حاضر تراشه های زیر ۲ نانومتری را بررسی می کند.

با توجه به رقابت بین TSMC و سامسونگ الکترونیک، ژانگ ژونگرو، بنیانگذار TSMC، زمانی گفت که سامسونگ الکترونیک یک حریف قوی است. در حال حاضر TSMC به طور موقت بر بازار مسلط است، اما جنگ بین TSMC و سامسونگ قطعا پایان نیافته است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر