کاهش سفارشات ایرپاد ۳ اپل تا ۳۰ درصد: اوضاع بد اپل در بازار هدفون

در ماه اکتبر ۲۰۲۱ شاهد معرفی ایرپاد ۳ اپل بودیم که اکنون هم جدید ترین هدفون بیسیم اپل محسوب می شود، با توجه به مشخصات و همچنین قابلیت های این هدفون، انتظار داشتیم فروش آن نسبت به نسخه قبلی خود افزایش داشته باشد که متاسفانه اینگونه نشد. طبق گزارش های جدید، کاهش سفارشات ایرپاد ۳ اپل تا ۳۰ درصد ادامه دار بوده است.

طبق گفته تحلیلگر مشهور اپل (مینگ چی کو) ایرپاد ۳ اپل یکی از پروژه های شکست خورده این غول کوپرتینویی محسوب می‌شود که تقاضای بسیار ضعیفی نسبت به ایرپاد ۲ دارد. بخاطر همین موضوع اپل ظرفیت سفارشات ایرپاد ۳ را از تامین کنندگان خود حدود ۳۰ درصد کاهش داده است.

این وضع برای سه ماهه دوم و سوم سال جاری بوده و به احتمال زیاد تا اواخر ۲۰۲۲ نیز ادامه دار خواهد بود. به نظر می‌رسد اپل در نیمه دوم امسال، بعد از رونمایی ایرپاد پرو ۲، تولید ایرپاد پرو را متوقف کند تا دچار چنین اشتباهی در فروش نباشد. اپل در سال های گذشته محصولات موفق زیادی عرضه کرده و حال و روز اپل کمی نگران کننده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
کاهش سفارشات ایرپاد 3 اپل تا 30 درصد

استراتژی بسیار بد اپل در قیمت گذاری و فروش ایرپاد ۳ باعث شد تا چنین آماری به دست بیاید. این هدفون در حد وسط هدفون های ایرپاد ۲ و ایرپاد پرو قرار دارد. نسخه پرو قیمتی بالاتر و دارای فناوری های حذف نویز فعال و طراحی متفاوت است از آن طرف هم ایرپاد ۲ نیز قیمت مقرون به صرفه‌ای نسبت به ایرپاد ۳ دارد که باعث شده است تا کاربران به خرید محصولات دیگر راغب باشند.

بنابر گفته ها، کاربرانی که به دنبال فناوری های جدید هستند به دنبال ایرپاد پرو و کاربرانی که نمی خواهند هزینه زیادی برای ایرپاد بپردازند به سراغ ایرپاد ۲ خواهند رفت. در این وسط نیز، ایرپاد ۳ آواره خواهد ماند که یک اشتباه بزرگ در تاریخ استراتژی تولید اپل محسوب می‌شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gsmarena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر