اپل با ۱۸% کاهش فروش آیفون در سه ماه اول سال ۲۰۲۰ روبرو می شود

اپل با ۱۸% کاهش فروش آیفون در سه ماه اول سال ۲۰۲۰ روبرو می شود

سری آیفون ۱۱ در بازار بسیار خوب عمل کرده است. با این حال، یک گزارش اخیرا ادعا می کند که کاهش سفارشات وجود دارد. به گفته رویترز، مدیران ارشد یکی از تامین کنندگان اصلی اپل اظهار داشتند که سفارشات این سه ماه ممکن است ۱۸ درصد کمتر از سال گذشته باشد.

اطلاعات خارج از چین ادعا می کند که تامین کننده صفحه نمایش های اپل سفارشات خود را  از ۷۰ میلیون به ۵۸ میلیون رسانده است. این شرکت همچنین کارایی خط تولید اپل در ویتنام را هم کاهش می دهد.

علاوه بر این، یک تامین کننده در مالزی ( که در حال حاضر با خاموشی مطلق روبرو است) گفت که به دلیل اختلال در زنجیره تامین، اوضاع در حال تغییر است. همه ما هم دلیل کاهش سفارشات آیفون را می دانیم. به احتمال زیاد این اوضاع به دلیل کرونا ویروس است که مناطق مختلف جهان را ویران می کند.

گزارشی اخیر از آسیا نشان می دهد که اپل در حال حاضر برای تاخیر در ترکیب آیفون ۱۲ خود آماده می شود. به تازگی، گفته می شود که شرکت کوپرتینو بحث داخلی را در مورد احتمال تاخیر انداختن رونمایی گوشی های جدید به مدت چند ماه را باز کرده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

منابع زنجیره تامین رنچ می برند و این می تواند شرکت را وادار به اتخاذ چنین تدابیری کند. با این حال، دیجی تایمز ادعا می کند که اپل نیازی به تولید کنندگان pcb برای به موکول انداختن آیفون ۱۲ ندارد.

برخی از فروشگاه های اپل هنوز بسته هستند

فروشگاه های اپل در چین اخیرا فعالیت های عادی را آغاز کرده اند. این شرکت اخیرا فروشگاه های خود را در مناطق دیگر خارج از چین تعطیل کرده است. اپل در حال بررسی شیوع کرونا ویروس در ایالات متحده و اروپا، دو بازار بزرگ آن است.

علاوه بر این، این شرکت همچنین نگران این موضوع است که وضعیت فعلی ممکن است باعث افزایش علاقه مصرف کننده برای آپدیت تلفن های هوشمند شود. معقول است، ما در آستانه رکود اقتصادی جهانی هستیم. این می تواند منجر به ناامیدی در فروش اولین تلفن هوشمند ۵G این شرکت شود.

از هم اکنون، هیچ زمان بندی دقیقی برای عرضه سری آیفون ۱۲ وجود ندارد. با این حال، دولت کالیفرنیا قبل از شروع هرگونه مشاغل جدی، باید سفارشات قرنطینه را لغو کند. در حال حاضر، بیشتر کارمندان اپل از خانه کار می کنند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع ITHome

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر