کشف جدید و خاص درمورد سیاره مشتری

کشف جدید و خاص درمورد سیاره مشتری

همیشه درمورد فضا و قابلیت های خاصی که در این کیهان بی نظیر وجود داشته است مقالات بسیار زیادی منتشر شده است و هر کدام درمورد قابلیت ها و ویژگی های سیارات موجود در منظومه شمسی داشته است را مشاهده کرده ایم.

سازمان ناسا درمورد قابلیت های ستاره مشتری تحقیقات بسیار زیادی انجام داده است و در نتایج تازه به قابلیت ها و وجود برخی از اشیا بسیار جالب رسیده است، طبق نتایج آخر ناسا در سیاره مشتری شاهد حضور ۲۰ درصد آب بوده است.

در جو مشتری طبق نتایج قبلی فقط شاهد گرد و غبار های محلی بودیم که باعث شده بود تا آب و هوای این سیاره تبدیل به یک سیاره قابل سکونت شود و شوق دانشمندان و کارشناسان نجوم را برای تحقیق درمورد این سیاره بسیار زیاد کرده است.

این سیاره به یکی از مهم ترین و البته قابل سکونت ترین سیاره های موجود در بین دیگر سیاره های موجود در منظومه شمسی بوده است و باعث شده است تا از دیدگاه دانشمندان این سیاره به یکی از مهم ترین و البته خاص ترین مکان برای زندگی بشر به غیر از کره زمین باشد.

نتایج جونو نشان می دهد که مقادیر آب در سراسر سیاره متفاوت است و مأموریت قبلی گالیله در سال ۱۹۹۵ با میزان بسیار کمی از آب در جو روبرو شد زیرا فقط در نمونه برداری از مناطقی به ویژه کم آب اتفاق افتاد.

تیم از ابزاری به نام Radiometer مایکروویو (MWR) استفاده کرد که جو را در عمق های مختلف مختلف به طور همزمان اندازه گیری می کند. این به تیم اجازه می دهد تا از ۹۳ مایل، عمیق تر از ۷۵ مایل گالیله، مطالب دقیق تری از جو دریافت کنند.

کشف جدید و خاص درمورد سیاره مشتری

قابلیت های سیاره مشتری

بحث های زیادی درمورد جو این سیاره مطرح شده است اما یکی از محکم ترین و البته قوی ترین نظریات درمورد این سیاره و جو موجود در آن این بوده است که این سیاره توانایی این را دارد که سالانه نصف زمین آب تولید کند، یعنی طبق تحقیقات دانشمندان باران های زیادی در سراسر مناطق جوی این سیاره در حال بارش می باشد.

بارندگی بسیار زیاد و وجود برخی از قابلیت های سکونت پذیری در این منطقه باعث شده است تا دیدگاه دانشمندان به این سیاره به طور کلی عوض شود درباره اینکه آیا بشر توانایی زندگی کردن به غیر از کره زمین را دارد و می تواند زندگی کند یا خیر.

اسکات بولتون محقق اصلی جونو در موسسه تحقیقاتی جنوب غربی در سان آنتونیو ، در بیانیه گفت: “درست هنگامی که فکر می کنیم چیزهای فهمیده ای نداریم، مشتری به ما یادآوری می کند که هنوز چه چیزی باید بیاموزیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر