کشف سیاره مشابه زمین : موفقیت تلسکوپ شکارچی ناسا

کشف سیاره مشابه زمین : موفقیت تلسکوپ شکارچی ناسا

سازمان ناسا تحقیقات بسیار زیادی را درباره پیدا کردن سیاره مشابه به زمین و قابل سکونت انجام داده است که تا به حال به نتایج بسیار خوب و قابل قبولی دست یافته است، این سازمان یافته های جدید خود را بعد از گذشت ۱۱ ماه منتشر کرد که اشاره به پیدا کردن یک سیاره شبیه به زمین را خبر می دهد.

ناسا اعلام کرده است، سیاره ای پیدا کرده اند که دارای سکونت می باشد و از نظر ابعاد از کره زمین بزرگتر می باشد و به گفته دانشمندان ابر زمین نامیده می شود. این سیاره در منطقه مناسبی قرار دارد که هم از نظر گرما و هم از نظر دما و منابع معدنی جای مناسبی برای سکونت انسان می باشد.

این سیاره در مکانی قرار دارد که نور خورشید را به طور مناسب دریافت می کند و مانند کره زمین دارای هوای معتدل و ۴ فصل می باشد و دارای منابعی همچون آب و خاک مناسب می باشد که به گفته دانشمندان شاید سیاره ای همانند زمین وجود داشته باشد که تمامی مشخصات آن همانند زمین باشد.

کشف سیاره مشابه زمین قطعا یک حالت بسیار جالب و خاصی خواهد بود، ناسا اسم این سیاره یا ستاره را TOI 700 d نامگذاری کرده است و گمانه زنی هایی نیز وجود دارد که در کنار این سیاره همانند زمین سیاره یا ستاره های دیگری وجود داشته باشد.

در اولین بررسی ها توسط دانشمندان گفته میشد این سیاره به اندازه خورشید گرما و دما داشته باشد اما بعد از تحقیقات متعدد دریافتند که این سیاره فقط ۴۰ درصد از جرم و اندازه و انرژی خورشید را داراست و یک محل مناسب برای انسان و سکونت بشر در آینده ای نه چندان دور خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

کشف سیاره مشابه زمین : موفقیت تلسکوپ شکارچی ناسا

کشف سیاره مشابه زمین توسط سازمان ناسا

امیلی گیلبرت دانشجوی فارغ التحصیل شده از دانشگاه شیاگو آمریکا درمورد این سیاره و حالت های مختلف این ستاره اینگونه توضیح داده است: هنگامی که تمامی پارامتر های این سیاره و ستاره را بررسی کردیم تمامی حالت هایی که برای یک سیاره قابل سکونت بشر را داشته باشد را این سیاره دارا بود.

بعد از گذشت ۱۱ ماه از اولین بررسی های مورد نظر روی این سیاره دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که این سیاره قابل سکونت می باشد و دارای آب مایع می باشد که یک از عنصر های اصلی برای ادامه بقا برای بشر می باشد که امروزه بیشتر کشور ها به این منبع طبیعی نیاز دارند.

دانشمندان توانسته اند بعد از کشف سیاره مشابه زمین و بازسازی مناطق مختلف آن توسط تلسکوپ Spitzer به بخش های اولیه این سیاره دسترسی داشته باشند، این سیاره یکی از کشفیات مهم بشر محسوب می شود و انتظار می رود خبر های زیادی درمورد این سیاره و حالت های مختلف این سیاره توسط دانشمندان و ناسا منتشر شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر