کلاهبرداری از طریق کرونا توسط ارگانهای دولتی در آمریکا

کلاهبرداری از طریق کرونا توسط ارگانهای دولتی در آمریکا

امروز طبق گزارش TAG برخی از سازمان های دولتی آمریکا دست به کار فیشنگ زده اند و شروع کرده اند با حساب های جعلی از مردم آمریکا دزدی می کنند، برخی از سازمان هایی که به دستور وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا ساخته شده اند جزو این کلاهبرداری ها بوده اند.

برخی از سازمان هایی که تحت حمایت آمریکا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هستند اعلام کرده بودند که سیستم های اداری آنها دچار اختلالاتی می باشد اما دولت آمریکا این ادعا ها را نپذیرفته است و این سازمان های دولتی را مجرم شناسایی کرده است.

این کلاهبرداری ها به انواع مختلف بوده است و در برخی از آنها به عنوان اهدای کوپن و لوازم رایگان به مردم وارد دستگاه کاربران میشده اند و شروع به تخریب اطلاعات آنها و یا باج گیری از کاربران کرده اند که مهم ترین آنها تخریب اطلاعاتی بوده است.

کلاهبرداری از طریق کرونا این روزها جزو یکی از بزرگ ترین مشکلات در دنیای سایبری شده است و تقریبا شرکت های زیادی با این روش سر و کله می زنند و می توان درگیر اینگونه مشکلاتی هستند که اگر کنترل نشوند اتفاقات بسیار جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد.

دولت آمریکا به طور رسمی وارد این قضیه شده است و گفته می شود قرار است با بررسی برخی از شواهد موجود مقصر بودن شرکت های تحت حمایت دولت آمریکا را شناسایی کند که اگر مثبت باشد، قطعا اتفاقات بسیار بدی در انتظار دولت آمریکا و افراد خطاکار خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

کلاهبرداری از طریق کرونا توسط ارگانهای دولتی در آمریکا

کلاهبرداری از طریق کرونا

تیم سایبری و امنیت گوگل یعنی TAG، اعلام کرده است این موتور جستجوگر پیشرفته دامنه هایی که به صورت غیرقانونی به سایت سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل پیوست داده شده اند بیش از ۵۰ هزار سایت می باشد که خطرناک بودن این ماجرا را نشان می دهد.

همچنین گوگل اعلام کرده است، ایمیل هایی که دارای اطلاعات مشکوکی می باشند و با برخی از دامنه های معتبر مانند وزارت بهداشت آمریکا و سازمان بهداشت جهانی مطابقت دارند به صورت جدی برخورد خواهد شد و این سایت ها و ایمیل ها از دسترس خارج خواهند شد.

گوگل این روزها با تیم امنیتی خود در تلاش است تا بتوانند سایت ها و ایمیل های مخرب که درمورد کرونا ویروس اطلاعات نادرستی عرضه می کنند را از بین ببرند که واقعا زحمت زیادی دارد و برای گوگل نیز قطعا مشکلات خاص و بزرگی را به وجود آورده است.

این شرکت حدود ۲۰۰ هزار دلار دیگر نیز برای کمک به پیدا کردن واکسن کرونا به وزارت بهداشت آمریکا کمک کرده است و قرار است در آینده ای نزدیک نیز با راه اندازی یک بخش برای تحقیق درمورد واکسن ویروس کرونا یک قدم بزرگ دیگری را در این راستا برای جامعه علمی و پزشکی بردارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر