کنترل مریخ نورد ناسا از خانه توسط دانشمندان این شرکت

شیوع دائم Covid-19 باعث شده میلیونها نفر در خانه پناه بگیرند و از خانه کار هایشان را دنبال کنند. همین امر در مورد نظارت و کنترل تیم کنجکاوری ناسا مریخ نورد نیز صدق دارد، زیرا آژانس فضایی بسیاری از کارمندان خود را برای کمک به مبارزه با شیوع ویروس به خانه هایشان اعزام کرده است.

ناسا این اقدام را از قبل آماده این رویارویی با این ویروس بود و بر همین اساس برنامه ربزی کرده بود. قبل از اولین ماموریت از راه دور در ۲۰ مارس، به تیم مریخ نورد، هدست، مانیتور و سایر تجهیزات داده شده است تا به طور موثر تر از خانه کار کنند.

آنها حتی قبل از اولین ماموریت لایو یا همان زنده خود که شامل حفر نمونه سنگ در مکانی به نام ادینبورگ بودند، چندین آزمایش و یک تمرین کامل را پشت سر گذاشته بودند.

آلیشیا آلبارگ، سرپرست تیم کنترل مریخ نورد گفت: همه افراد تیم درگیر یک برنامه نویسی برای مریخ نورد معمولا  یک اتاق هستند، و صفحه نمایش، تصاویر و اطلاعات را به اشتراک می گذارند. وی افزود: مردم از سراسر دنیا با این اتاق با یکدیگر و در گروه های کوچک با هم صحبت می کنند.

مریخ نورد ناسا توسط دانشمندان این شرکت از خانه کنترل می شود

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

کنترل مریخ نورد ناسا از خانه

اکنون آنها این کار را از راه دور با استفاده از برنامه های کنفرانس ویدیویی و پیام رسانها انجام می دهند. کمی بیشتر از حد معمول طول می کشد تا بتوانند تعداد دستوراتی را که هر روز به مریخ نورد را ارسال می کنند، اما بیشتر مواقع کنجکاوی مثل همیشه از نظر علمی تولیدی هستند.

رئیس تیم عملیات علوم، کری بریدج گفت: که این کتاب درسی ناسا است. ما با مشکل مواجه شده ایم و می دانیم که چگونه کار ها را عملی و عملیاتی کنیم.

بغیر از ناسا همه شرکت ها هم در تلاش هستند تا ضرر های وارده را کاهش دهند. ما هم امیدوار هستیم تا به زودی این ویروس ریشه کن شود تا همه کار ها به روال عادی خود برگردد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر