کنسول پلی استیشن ۴ نخرید؟(توصیه سایت های فروشگاهی)

کنسول پلی استیشن ۴ نخرید؟(توصیه سایت های فروشگاهی)

 شاید شما جزو افرادی باشید که از دست کنسول پلی استیشن ۴ خود خسته شده اید و می خواهید تغییری در کنسول ایجاد کنید، اما باید صبر کنید و این مدت را به سه ماه دیگر موکول کنید، طبق ادعای فروشگاه های اینترنتی و رسانه های معتبر جهانی تا سه ماه دیگر پلی استیشین۵ به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

درست ۶ سال از زمان معرفی PS4 گذشته و رقیب اصلی آن نیز ایکس باکس وان هم پا به پای آن تا به امروز آمده است و به قدرت های صنعت بازی تبدیل شده اند، باور این زمان شاید برای خیلی ها سخت باشد اما واقعا این ۶سال مانند یک بازی کوتاه سپری شد و حالا وقت بازنشستگی این دو کنسول فرا رسیده است. شاید همین است که این خبر ها را درمورد پلی استیشین ۵ باور نمی کنند.

این دو محصول سری های pro یا همان حرفه ای خود را سال ۲۰۱۶ راهی بازار کردند که آنها هم به پرفروش های بازار تبدیل شدند و توانستند رقم های فروش شرکت های خود را با عدد های قابل توجهی بالا ببرند. خریداران این محصول تا چند ماه دیگر نیز صبر کنند می توانند یک محصول ایده آل تر و بهتر و با امکانات بیشتر نسبت به کنسول های فعلی خود بخرند. کنسول پلی استیشین۵ سونی در اوایل سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد و سری های مختلفی نیز خواهد داشت.

کنسول پلی استیشن 4 نخرید؟(توصیه سایت های فروشگاهی)

ویژگی های کنسول پلی استیشن ۴

ویژگی و قابلیت هایی که کنسول پلی استیشن ۴ دارا بود شاید در نسل ۵ این کنسول شاهد آنها نباشیم، دلیل محبوبیت این کنسول میان گیمر ها و برتری آن نسبت به ایکس باکس، قرار داد هایی است که بین سونی و سازندگان بازی بسته میشد و سونی بازی ها را برای این بازی انحصاری دریافت می کرد می توان دانست. سری چهارم کنسول های سونی پرفروش ترین کنسول دنیا لقب گرفته و رکورد فروش در یک ماه را نیز به نام خود دارد و امکان این است که پلی اسیتیشن۵ نتواند این رکورد را بزند.

برتری بزرگ پلی استیشین ۴ نسبت به دیگر کنسول ها و حتی سری ۵ سونی، وجود امکانات بیشتر و با قیمتی بسیار پایین و در دسترس بودن تمامی بازی بعد از اکران و عرضه کامل. یعنی گیمر ها بعد از انتشار بازی ها بلافاصله در مدت زمان کمتری می توانستند بدون هیچ مشکلی و با قیمتی مناسب بازی را تهیه کنند که این امکان یک قابلیت ویژه برای کنسول پلی اسیتیشن ۴ به حساب می آید که دیگر کنسول ها دارای آن بودند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

قطعا هر چقدر PS5 فروش بیشتری داشته باشد و بتواند با قدرت و اقتدار کامل فروش داشته باشد باز هم از نظر ارقام و آمار از PS4 عقب خواهد بود، چون PS4  یک دستگاهی فراموش نشدنی به حساب می آید و حتی خود شرکت سونی دوست ندارد این کنسول را از رده خارج کند و می خواهد آپدیت های زیادی برای این کنسول دهد.

کنسول پلی استیشن 4 نخرید؟(توصیه سایت های فروشگاهی)

دوراهه سخت طرفداران پلی استیشن ۴

طرفداران کنسول PS4 بر سر یک دوراهی بزرگ گیر کرده اند و تصمیم گیری میان نسل ۴ و ۵ سری های سونی واقعا یک سوال بزرگ و سختی است که کمتر کسی می تواند بین این دو سری یک تصمیم درست و منطقی را بگیرد. به خاطر همین موضوع نیز طرفداران سری ۴ نمی توانند به راحتی دست از این سری بردارند و راهی سری بعد شوند.

اگر از دیدگاه قیمت به این موضوع نگاه کنیم قیمت سری ۵ با ۴ چندان تفاوتی نخواهد داشت و تصمیم گیری بر سر قیمت نیز درست نخواهد بود، و اگر هم از منظر کیفیت و بروز بودن نگاه کنیم سری ۴ نسبت به سری جدید بهتر و کار آمد تر خواهد بود و گزینه مناسب تری نسبت به سری ۵ خواهد بود. البته مشخصات و امکانات کامل سری ۵ انتشار نشده است و نمی توان درمورد این موضوع بحث یا صحبت کرد.

نشریه های بزرگ دنیا

چند سایت بزرگ و نشریه های جهانی برای خریداران پلی اسیتیشن ۴ توصیه کرده است که در جمعه سیاه آخر سال این کنسول را خریداری نکنند و تا چند ماه نیز منتظر بمانند تا بتوان سری ۵ را با بهترین قیمت و شاید با امکانات و قابلیت های قوی تر نسبت به PS4 تجربه کنند. این قاعده نیز برای ایرانیان نیز شامل می شود و هموطنان ما نیز می توانند تا عرضه کنسول PS5 منتظر بمانند و آنرا خریداری کنند.

البته توصیه تحریره ما و کارشناسان حوزه بازی ما این است که از کنسول PS4 دست برندارید چون تا چند سال دیگر آپدیت ها و بازی های زیادی برای این کنسول خواهد آمد و می توان تا چند سال دیگر نیز از بازی هایی که برای کنسول پلی اسیتیشن ۵ تولید می شود در این کنسول استفاده کنند، مخصوصا در این اوضاع اقتصادی بهترین گزینه PS4 خواهد بود.

منبع techradar

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر