پردازنده پرچمدار کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ رسمی می شود

۱ دسامبر در اجلاس فناوری کوالکام، این شرکت رسما پردازنده پرچمدار کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ را منتشر کرد. این پردازنده همراه با بسیاری از گوشی های هوشمند پرچمدار ۲۰۲۱ ارائه می شود.

برای اولین بار، کوالکام یک مودم ۵G را تراشه پرچمدار مثل اسنپدراگون ۸۸۸ ادغام می کند. این پردازنده با مودم ۵ نانومتری ۵G اسنپدراگون ایکس ۶۰ ارائه می شود. طبق گفته کوالکام، این مودم جدید سازگاری جهانی ۵G را برای باند mmWave و باند های زیر ۶ گیگاهرتز در سراسر دنیا ارائه می دهد.

اسنپدراگون 888

تعجب نکنید که آیا این همان شایعه اسنپدراگون ۸۷۵ است. آره درسته هر دو آن ها یکی اند و کوالکام تصمیم به تغییر نام گرفته است. به گفته این شرکت، اسنپدرگون ۸۸۸ انتخاب کرده است زیرا ۸۸۸ در چین عددی خوش شانس است. این نشان می دهد که اهمیت بازار چین برای کوالکام بسیار مهم است.

مشخصات فنی کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸

اسنپدراگون ۸۸ از معماری ۱ هسته ۲.۸۴ گیگاهرتزی + ۳ هسته ۲.۴ گیگاهرتزی + ۴ هسته ۱.۸ گیگاهرتزی استفاده می کند. پردازنده گرافیکی آن هم آدرینو ۶۶۰ است و همچنین ازوای فای ۶E و بلوتوث ۵.۲ پشتیبانی می کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اسنپدراگون ۸۸ به عنوان آخرین محصول سری اسنپدراگون ۸xx، مودم ۵G نسل سوم کوالکام و سیستم فرکانس رادیویی اسنپدراگون ایکس ۶۰ را پشتیبانی می کند، که از همه باند های فرکانسی موج میلی متر جهانی و زیر ۶ گیگاهرتزی و همچنین اجتمال حامل های ۵G، چند گانه جهانی که شامل توابع سیم کارت، حالت های شبکه مستقل و غیر مستقل و اشتراک طیف پویا است پشتیبانی می کند.

اسنپدراگون 888

نسل ششم موتور هوش مصنوعی کوالکام که روی پردازنده موبایل اسنپدراگون ۸۸ قرار گرفته است، شامل پردازنده هگزاگون تازه طراحی شده کوالکام با عکلکرد ۲۲۶ تریلیون عملیات در ثانیه است. از نظر بازی، نسل سوم اسنپدراگون الایت گیمینگ را یکپارچه می کند.

همچنین کوالکام ادعا می کند که این تراشه بهبود عملکرد قابل توجهی داشته است. همچنین با نسل دوم کوالکام سنسینگ هاب ارائه می شود که “پردازش هوش مصنوعی همیشه روشن را برای ویژگی های هوشمند بصری را شامل می شود.”

از نظر عملکرد دوربین هم اسنپدراگون ۸۸۸ از سرعت پردازش سریعتر در سطح میلیارد پیکسل پشتیبانی می کند. این یعنی کاربران می توانند ۲.۷ میلیاد پیکسل در ثانیه را برای گرفتن عکس و فیلم پردازش کنند. این به معنای ۱۲۰ فریم در ثانیه و هر فریم ۱۲ مگاپیکسلی است. سرعت پردازش در این پردازنده ۳۵ درصد بیشتر از پردازنده نسل قبلی است.

این پردازنده پرچمدار همچنین با موتور جدید نسل ششم هوش مصنوعی ارائه می شود. پردازنده شش ضلعی جهش قابل توجهی در عملکرد هوش مصنوعی دارد، ۲۶ تراس در ثانیه در مقایسه با نسل گذشته.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر