کوچک ترین سنسور تصویربرداری در رکورد های گینس

کوچک ترین سنسور تصویربرداری در رکورد های گینس

شرکت آمریکایی OmniVision به تازگی به تکنولوژی دست یافته است که با استفاده از آن می تواند قطعات الکتریکی را اندازه های نانو طراحی و تولید کند. این شرکت با همکاری دیگر شرکت های بزرگ مانند آمازون به این موفقیت دست یافته است.

این یک تکنولوژی نیز یک رکورد محسوب می شود و در کتاب های گینس نیز به ثبت رسیده است، چون کوچک ترین سنسور دنیا به حساب می آید. این سنسور با اندازه ای ۰.۵۷۵ میلی متری و با فرمت نوری ۱.۳۶ اینچ نوری و یک آرایه تصویری برخوردار می باشد.

وضوح و کیفیت فیلمبرداری این محصول ۲۰۰ در ۲۰۰ می باشد که با حداکثر نرخ ۳۰ فریم در ثانیه قابل ضبط تصاویر می باشد. این محصول با ابزار های مختلفی ساخته شده است و تکنولوژی و ساخت این سنسور برای اولین بار می باشد که توسط بشر ساخته می شود، که در نوع خودش جالب و عجیب و غریب می باشد.

کوچک ترین سنسور تصویربرداری مخصوص کار های پزشکی و شناخت انواع بیماری ها در نقاط حساس بدن می باشد که می تواند کاربرد زیادی نیز در صنعت و کار های نظامی به درد بخورد.

ایده ساخت این محصول از دو سال پیش استارت خورده بود اما بخاطر مشکلات مالی و نیروی انسانی ساخت این محصول به دو سال تعویق افتاد، اما بعد از گذشت دو سال این محصول توسط دانشمندان و مهندسان شرکت OmniVision طراحی و ساخته شد و به تولید نیز در ماه های آینده خواهد رسید.

 

کوچک ترین سنسور تصویربرداری در رکورد های گینس

مشخصات فنی کوچک ترین سنسور تصویربرداری دنیا

هدف کلی از ساخت این محصول خدمات رسانی و بهبود عملکرد در تولید و بخش هایی از صنعت نیز می باشد، شرکت آمریکایی با طراحی و ساخت این سنسور کوچک این قابلیت را به متخصصان و پزشکان می دهد که بتوانند به مکان ها یا نقاطی که غیر قابل دسترسی می باشد دسترسی پیدا کنند.

این محصول با دوربین CameraCubeChip پشتیبانی می شود و از ماژول حرکتی برای شناسایی بخش هایی از نقاط حساس بدن ساخته شده است. کاربرد دیگر این محصول در بخش هسته می تواند باشد که دانشمندان را نقطه هایی از درون هسته وارد می کند.

این محصول نیز می تواند در بخش آندوسکوپی برای بیماران و پزشکان مفید باشد، دلیل خطر و درد بیشتر آندوسکوپی گرمای بیش از حد نوک آن می باشد که هم باعث نگرانی پزشکان و هم درد زیاد برای بیماران می باشد اما با استفاده از این سنسور در نوک دستگاه هم خطر از بین می رود و هم بیماران درد کمی را متحمل می شوند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر