کپی عجیب سامسونگ از اپل در ساخت پارچه های تمیز کننده

کپی عجیب سامسونگ از اپل در ساخت پارچه های تمیز کننده

اپل چند هفته پیش با برگزاری یک رویداد رسمی از نسل جدید محصولات خود رونمایی کرد، مک بوک ها و همچنین اپل واچ سری ۷ و آیپد های نسل جدید از جمله محصولاتی بود که در ردیف رونمایی اپل قرار گرفتند و رونمایی شدند. در حین این رویداد شاهد معرفی یک پارچه تمیز کننده صفحه نمایش مک بوک ها از سوی اپل بودیم.

قیمت این پارچه ۱۹ دلار اعلام شده است، جالب ترین نکته درمورد این اتفاق کپی برداری دوباره سامسونگ از شرکت کوپرتینویی است. سامسونگ سابقه زیادی داشته است که برای طراحی و ساخت محصولات جدید خود از محصولات اپل کپی برداری کرده است. حالا در ساخت این پارچه ها از اپل کپی‌برداری کرده است.

شرکت کره‌ای سامسونگ تصمیم گرفته است یک پارچه تمیز کننده در اندازه ۲۰ در ۲۰ سانتی متر را برای ۱۰۰۰ نفر اول که در اپلیکیشن گلکسی کلاب حضور دارند و به تبلیغات مراجعه کردند هدیه دهد. این یک حرکت غیر حرفه‌ای و کامل بد از سوی این شرکت قدرتمند فناوری است که انجام می‌دهد.

کپی عجیب سامسونگ از اپل به این بحث ختم نمی‌شود و در محصولات متنوع نیز شاهد استفاده از نوع طراحی و ساخت محصولات اپل توسط سامسونگ بودیم، حذف کردن جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری و همچنین بهره‌گیری از ناچ در نمایشگر از جمله حرکت هایی است که سامسونگ از اپل کپی برداری کرده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

شاید این سوال پیش بیاید که چرا اپل شکایت نکرده است، دلیل این کار بخاطر انحصاری بودن طراحی ها است که سامسونگ با الهام کردن از طراحی ها و فناوری های اپل اقدام به ساخت فناوری مشابه با شکل متفاوت است که حق ثبت اختراع دارد و اپل توانایی شکایت کردن از این شرکت کره‌ای را نمی‌تواند داشته باشد.

کپی عجیب سامسونگ از اپل

از این دست اتفاقات در حوزه تکنولوژی بسیار اتفاق افتاده است و شاهد چنین حالت هایی حتی از سوی اپل بودیم که از طراحی و همچنین فناوری دیگر شرکت ها در محصولات خود استفاده کرده است و این نوع استفاده از دیگر فناوری های ساخته شده شرکت ها حالت بسیار بد و غیر حرفه‌ای است.

حالا سامسونگ از این اختراع اپل کپی برداری کرده است و مورد توجه رسانه های زیادی نیز قرار گرفته است. ۱۹ دلار برای یک پارچه تمیز کننده واقعا بسیار زیاد است و معمولا کاربران مک بوک با استفاده از دستمال های مخصوص آنرا تمیز می‌کنند، این قاعده برای تمامی کاربران سراسر دنیا ختم می‌شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر