آخرین خبر از گرانی بنزین در سال ۹۸

گرانی بنزین در سال ۹۸

با توجه به اعلام شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران ، از نیمه شب ۲۴ آبان سهمیه بندی بنزین با نرخ جدید برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز آغاز شده است. بر اساس ابلاغیه جدید شرکت پخش فرآورده های نفتی ، قیمت بنزین معمولی سهمیه ای به ازای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت هر لیتر بنزین معمولی غیر سهمیه ای ۳۰۰۰ تومان خواهد بود. قیمت هر لیتر بنزین سوپر نیز ۳۵۰۰ تومان اعلام شده است .

آخرین خبر از گرانی بنزین در سال ۹۸

آخرین خبر از گرانی بنزین در سال 98

و اما اقدام دولت در رابطه با افزایش قیمت بنزین برای کمک به مردم و علل خوصوص برای اقشار تحت فشار جامعه 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز جمعه ۲۴ آبان در دیدار با برخی اعضای دولت و مسئولان کشور به مناسبت میلاد پبامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) در رابطه با اقدام جدید دولت یعنی افزایش نرخ بنزین که از شب گذشته در سراسر کشور اجرا شده است گفت : دولت مدت ها بود که به فکر این بود که به نحوی بتواند به اقشار جامعه که به واسطه شرایط اقتصادی حاکم بر کشور در فشار هستند ، حمایت و به آن ها کمک کند اما به دلیل کمبود منابع درآمدی و بودجه کشور توان اجرای این اقدام وجود نداشت .

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز اقشاری در جامعه هستند که زندگیشان با مشکلاتی رو به رو شده است و دولت می خواهد در حد تامین نیاز های ضروری این قشر و خانواده هایی که احساس می کند زیر فشار بیشتری هستند کمکی کرده باشد .

آخرین خبر از گرانی بنزین در سال 98

 

روحانی با بیان اینکه برای تعیین اقشار ضعیف جامعه نیاز به آمار و ارقام دقیق داریم ، اما در هیمن حدی که امکان تشخیص نصبی وجود دارد می توانیم جامعه را به دو بخش تقسیم کنیم ، او گفت : بر این اساس حدود ۷۵ درصد در شرایط فشار قرار دارند و حدود ۲۵ درصد هم شرایط زندگی خوبی دارند و بر مبنای محاسبات نصبی ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار و جمعیتی در حدود ۶۰ میلیون نفر مشمول طرح حمایتی جدید دولت خواهند بود و این مبلغ برای کمک به فرد نبوده و صرفا جهت کمک به خانوار به شمار می رود .

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود افزود : تلاش ما این است که بتوانیم این مبلغ را ماهیانه به حساب خانوار پرداخت کنیم و اولین نوبت این اقدام را در اوایل آذر ماه اجرا کنیم .

روحانی اظهار داشت : این اقدام کمک کوچکی برای اقشار مستضعف جامعه به شمار می رود و در مجموع نیت اصل این کار و ضروریت آن است.

رئیس جمهور با اشاره به شدت و سرعت مصرف اترژی در کشور و تاثیر آن بر آلودگی هوا ، خاطر نشان کرد : انرژی که در ایران مصرف می شود با سایر کشور های دنیا تفاوت زیادی دارد که اصلاح این کار نیازمند فرهنگ سازی و تولید خودروی خوب است .

روحانی آشکار کرد : هدف اصلی از این اقدام این بود که از یک طرف فشار زیاد به مردم وارد نشود و از سوی دیگر برای کسانی که مصرف روزانه معمول دارند نرخ بنرین گران نشود . به همین دلیل ۶۰ لیتر را با یک نرخ و نرخ آزاد را به گونه دیگر تعیین کردیم .

روحانی از وزرا و مسئولین ذیرربط خواست تا به طور شفاف اهمیت این اقدام را برای مردم به خوبی توضیح دهند و افزود : ۴ سال است که دولت نسبت به تغییر نرخ بنزین اقدامی نکرده است و امروز بعد از ۴ سال این اقدام را انجام داده است .

رئیس جمهور خاطر نشان کرد : باید موضوع را برای مردم بازگو کنیم که این اقدام به نفع آن ها خواهد بود و دولت علیرغم مشکلات اقتصادی موجود هرگز قصد برداشت از این پول را نداشته و نخواهد داشت و هر چه از این محل عید می شود به خانوار ها باز خوهد گشت .

روحانی در ادامه سخنان خود افزود : هیچ کس تصور نکند که چون شرایط اقتصادی دولت خوب نیست دست به این اقدام زده است تا بخواهد کمتود بودجه را جبران کند ; هرگز اینطور نیست و حتی ریالی از این پول به خزانه نخواهد رفت .

رئیس جمهور گفت : این کار به نفع مردم و علل خوصوص اقشار تحت فشار جامعه است و می تواند مفید و موثر واقع شود .

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع سیم پو

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

1 نظر
  1. کیان باتری میگه

    بهتر بود قیمت بنزین برای همه ۱۲۰۰ تومان میشد. دولت هم چیزی پرداخت نمی کرد.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر