۱۰۰ میلیون گوشی اندرویدی تحت تاثیر یک جاسوس افزار هستند

۱۰۰ میلیون گوشی اندرویدی تحت تاثیر یک جاسوس افزار هستند

گوگل سخت در تلاش است تا امنیت سیستم عامل اندروید را بهبود بخشد. در جدیدترین نسخه این سیستم عامل این شرکت کنترل بیشتری روی منابع و جاهایی که یک برنامه کاربردی باید به آن دسترس داشته باشد ، به کاربران خود ارائه کرده است.

جاسوس افزار

با این حال، حتی اگر این محدودیت وجود داشته باشد هنوز هم برنامه هایی در اکوسیستم اندورید بسیار در مصرض سوء استفاده هستند که به بسیاری از مجوز های مورد نیاز برای کار نیاز ندارند.

بر اساس تحقیقات امنیتی جامع، آنها نتیجه گرفته اند که برنامه ای از یک توسعه دهنده چینی به عنوان جاسوس افزار طبقه بندی شده است و گمان می رود بیشتر از ۱۰۰ میلیون دستگاه را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

جاسوس افزارجاسوس افزار

تیمی که وظیفه انجام این تحقیق را بر عهده دارد VPNpro است، که تایید کرد برنامه نویس پشت برنامه حداقل ۱۰۰ میلیون نصب فعال دارد و برنامه های آنها درخواست دسترسی به “مجوز های خطرناک” را دارند.

به طور خاص، VPNpro همچنین ادعا کرد که یکی از برنامه های آن همچنین دارای یک مجوز دسترسی از راه دور مخرب تروجان است که درون آن پنهان است، این برنامه های در فروشگاه برنامه گوگل کشف شده است.

جاسوس افزار

توسعه دهنده چینی در پشت این همه مخفی کاری، شرکت QuVideo مستقر در هانگژو است. این بهرین برنامه کاربردی ویرایش ویدیویی معروف، یا همان VivaVideo است.

این برنامه در پلی استور در دسترس است که خدمات خود را به صورت رایگان خدمت کاربران ارائه می دهد، در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون دانلود دارد. از طرف دیگر، برنامه VivaVideo از بین ۴۰ برنامه کاربردی چینی انتخاب شده است که دولت هند در سال ۲۰۱۷ آن را در دسته بدافزار یا جاسوس افزار طبقه بندی کرده است.

با این حال، این برنامه های نه تنها در اندروید، بلکه در iOS هم موجود هستند، چون که برنامه های QuVideo در اپ استور اپل هم وجود دارد.

اما به دلیل اینکه سیستم و محدودیت های گرفتن مجوز متفاوت است، سوء استفاده مشابه این چنینی در میان دستگاه های این شرکت دیده نشده است، توصیه می شود که در همین راستا و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده مجوز های لازم را برای برنامه های خود را بررسی کنید.

جاسوس افزار

برنامه های QuVideo:

  1. ViviVideo 
  2. Vivavideo PRO Video Editor HD 
  3. SlidePlus – سازنده نمایش اسلاید عکس
  4. Tempo – ویرایشگر موزیک ویدیو با افکت 
  5. VivaCut – برنامه ویرایشگر فیلم حرفه ای 
  6. VidStatus – حالت فیلم ها و وضعیت دانلود 

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع vpnpro

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر