گوشی جدید وان پلاس در لیست گیکبنچ ظاهر شد

سازنده چینی گوشی هوشمند، وان پلاس، به عنوان یک برند تولید گوشی های هوشمند پرچمدار معروف است. با این حال، به نظر می رسد این استراتژی برای شرکت کافی نبوده و اکنون زمینه تغییر شکل می دهد. امسال سری وان پلاس ۸ را منتشر کرده است که یک سری پرچمدار است.

با این حال، ماه گذشته، این شرکت همچنین از وان پلاس نورد، اولین گوشی هوشمند میان رده خود پرده برداشت. لیست اخیر گیکبنچ اکنون نشان می دهد که وان پلاس کار خود در سال جاری را به پایان نرسانده است و احتمالا این شرکت یک گوشی هوشمند میان رده دیگر را رونمایی کند.

گوشی جدید وان پلاس

پس از انتشار وان پلاس نورد، یک گوشی هوشمند وان پلاس با نام مدل “CLOVER” اکنون در گیکبنچ ظاهر شده است. این گوشی هوشمند از تراشه میان رده اسنپدراگون ۶۶۰ و رم ۴ گیگابایتی بهره مند می باشد. این گوشی هوشمند از ۵G پشتیبانی نمی کند. بنابراین، باید ارزان تر از وان پلاس نورد باشد.

در لیست گیکبنچ، این گوشی وان پلاس دارای نمره ۳۳۶ امتیاز در تست تک هسته ای و نمره ۱۴۹۵ در تست چند هسته ای است. کوالکام اسنپدراگون ۶۶۰ یک پردازنده سه ساله است که طی فرایند ۱۴ نانومتری ساخته شده است. بدیهی است که وان پلاس یک دستگاه ارزان قیمت را آماده می کند که برای دستیابی به بازار یک بار دیگر است.

این شرکت طی یک ماه گذشته، اولین گوشی میان رده خود را با نام وان پلاس نورد را در بازار های هند و اروپا عرضه کرد. بنیانگذار وان پلاس، کارل پی، این هفته تایید کرد که وان پلاس مدل های میان رده بیشتر را وارد بازار آمریکای شمالی خواهد کرد.

ناشر مشهور مکس جی هم اظهار داشت که وان پلاس در حال توسعه دو مدل میان رده در داخل چین، به نام های بیلی ۲ و بیلی ۲ است. پیش از این یک توسعه دهنده هم یک ستگاه جدید با نام بیلی را با کد OxygenOS 10.5 پیدا کرده است. کد تراشه اسنپدراگون ۶۳۵۰ و اسنپدراگون ۶۳۵۰ است که مربوط به تراشه اسنپدراگون ۶۹۰ است.

گوشی های وان پلاس از این پس به صورت پیش فرض دارای برنامه های فیس بوک خواهند بود

با این وجود، گزارش های اخیر نشان می دهد که آخرین گوشی های هوشمند وان پلاس با بلوتویر فیس بوک همراه هستند. درست از سری وان پلاس ۸ در ماه آوریل وارد بازار شد، و از آن پس تمام گوشی های وان پلاس با برنامه فیس بوک از پیش نصب شده است. حتی ون پلاس نورد هم چنین چیزی را در خود دارد.

مشکل این مسئله این است که اکنون کاربران مجبور هستند با یک زوج از برنامه های متعلق به فیس بوک و چند سرویس پس زمینه کنار بیایند. آزار دهندست، و هیچ راه ساده ای هم برای حذف برخی از آن ها وجود ندارد.

وان پلاس رسما تایید کرده است که برنامه فیس بوک، مدیر برنامه فیس بوک و خدمات فیس بوک در آخرین گوشی های خود به عنوان برنامه های سیستم هستند. همه موارد به این ها ختم نمی شود بلکه شامل فیس بوک، مسنجر، اینستاگرام و نتفلیکس هم می شود.

مشکلی که در پیش نصب برنامه های فیس بوک وجود دارد این است که برخی از آنها به صور خودکار روی پس زمینه اجرا می شوند. برای کسانی که در جریان نستند لازمه خاطرنشان بشود که داده های کاربران را مصرف می کنند، گاهی اوقات هم بسیار اندکی از داده استفاده می کنند.

همچنین آنها آپدیت هایی را فعال می کنند که از پلی استور نیست. علاوه بر این، از آنجا که آنها از داده ها استفاده می کنند، ما نمی توانیم نوع اطلاعاتی را که فیس بوک به دست می آور را شرح دهیم و این چیز نیست که هر کاربری بتواند با آن کنار بیاید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع geekbench

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر